ΜΟΙΡΑΣΙΑ στο φινάλε! (φώτος)

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα σε Ονήσιλο Σωτήρας και ΑΣΙΛ Λύσης για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας για τον όμιλο Premier. Ο φιλοξενούμενος ΑΣΙΛ άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό με όμορφο φαλτσαριστό σουτ του Ορτέγα, αποτέλεσμα το οποίο κρατούσε μέχρι και τις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όπου ο Ονήσιλος εξαργύρωσε την πολύ καλή του παρουσία στο δεύτερο μέρος και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 90+1' με τον Λουιζίνιο.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Το ΦΙΛΜ του παιχνιδιού.

-Σέντρα στο ματς.

-9' Πρώτη τελική για τον Ονήσιλο. Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Αλνταΐρ, έγινε η κεφαλιά αλλά κατέληξε έξω.

-11' Σουτ του Ηλιόπουλου, μπλοκάρει ο κίπερ του Ονλησιλου.

-12' Καλή ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ, μετά από σουτ του Παλαβετσίνο, έδιωξε σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου.

-16' Σουτ του Αλνταΐρ, πάνω από την εστία του Ταουντούλ.

-25' Συρτό σουτ από τον Κορέια, μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ η μπάλα.

-34' Πολύ καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με σουτ του Αλνταΐρ. Ο κίπερ του ΑΣΙΛ ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

-40' Αναγκαστικές αλλαγές για τον ΑΣΙΛ. Μέσα οι Χατζηπασχάλης και Άδωνη, έξω οι Ηλιόπουλος και Νικολάου.

-41' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ, με πολύ καλό φαλτσαριστό σουτ του Ορτέγα.

-Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-45+3 Σπουδαία απόκρουση από τον Ταουντούλ, που έδιωξε σε κόρνερ την μπάλα μετά από το σουτ του Κατσιάρη.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-53' Σουτ του Ορτέγα απομακρύνει ο Κωνσταντίνου.

-55' Μακρινό σουτ του Ηλία, χωρίς δυσκολία μαζεύει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

-57' Πρώτη αλλαγή για τον Ονήσιλο μέσα ο Κωνσταντίνου Κ., έξω ο Αναστασίου.

-61' Σουτ του Γροντή μπλοκάρει ο Γαβριήλ Κωνσταντίνου.

-66' Αντεπίθεση για τον Ονήσιλο, με τον Ριμπέιρο να κάνει την κούρσα, να σουτάρει από πλάγια θέση  με τον Ταουντούλ  όμως να μπλοκάρει σταθερά.

-68' Μέσα ο Πιτσιλλίδης, έξω ο Καλής για τον Ονήσιλο.

-69' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου. Απέκρουσε ο Ταουντούλ και στην συνέχεια ο ίδιος με δεύτερο σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

-72' Κεφαλιά από τον Λουιζίνιο μετά από σέντρα του Ριμπέιρο, στο δοκάρι η μπάλα.

-73' Σουτ του Μακρή σε κόρνερ διώχνει ο κίπερ του ΑΣΙΛ.

-74΄ Ο Ριμπέιρο κάνει το σουτ στην κλειστή γωνία του Ταουντούλ που διώχνει σε κόρνερ.

-Πιέζει ο Ονήσιλος για να πετύχει την ισοφάριση.

-82' Κεφαλιά του Νικολάου έξω η μπάλα.

-84' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ορτέγα, διώχνει σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου.

-87' Με 10 ποδοσφαιριστές ο ΑΣΙΛ μετά την αποβολή του Φίλγκειτ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

s

-88' Έξω ο Γροντής, μέσα ο Καστάνας.

-Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-90+1' ΓΚΟΛ για τον Ονήσιλο με καρφωτή κεφαλιά του Λουζίνιο μετά από σέντρα του Κωνσταντίνου.

-90+5 Κεφαλιά του Ριμπέιρο, έξω η μπάλα.

Εντεκάδες:

Ονήσιλος: Κωνσταντίνου, Μοντέιρο, Αλνταΐρ, Λουιζίνιο, Νικολάου, Αναστασίου(57' Κωνσταντίνου), Μιγκέλ, Κορέια, Καλλής(68' Πιτσιλλίδης), Ριμπέιρο, Κατσιάρης.

ΑΣΙΛ: Ταουντούλ, Ηλιόπουλος(40' Χατζηπασχάλης), Ορτέγα, Φίλγκειτ, Δημητρίου, Παλαβετσίνο, Νικολάου(40' Άδωνη), Μακρής, Ηλία, Γκονζάλεζ, Γρόντης.

Κόκκινες: Φίλγκετ

Κίτρινες: Kορέια/Δημητρίου, Γκονζάλεζ, Φίλγκειτ.

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γκίνος Γιώργος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος