Πήρε το ντέρμπι και… βήμα ανόδου! (φώτος)

Σπουδαία νίκη για την Καρμιώτισσα με 2-1 επί του ΑΣΙΛ. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πάρουν τρεις πολύτιμους βαθμούς. Στη 2η θέση η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ, τρεις περισσότερους από Άρη και Αγία Νάπα. Σκόραρε ο Παλαβετσίνο το γύρισαν Πιντσέλι-Ράμος. Στους 24 η Καρμιώτισσα, στους 18 βαθμούς ο ΑΣΙΛ. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη στο ματς

- 3' Πρώτη απειλή για την Καρμιώτισσα, ο Ρόμο το σουτ η μπάλα πάνω από την εστία.

- 10' Ελέγχει το παιχνίδι η γηπεδούχος ομάδα, προσπαθεί ο ΑΣΙΛ να πιέσει ψηλά.

- 15' Kίτρινη ο Σάσι, στημένο για τον ΑΣΙΛ σε καλό σημείο.

- 16' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καϊρίνου.

- 21' Δοκάρι για τον ΑΣΙΛ, σουτ του Παλαβετσίνο η μπάλα στο δοκάρι του Καϊρίνου.

- 30' Παραμένει το 0-0, ισορροπία στο ντέρμπι.

- 34' Κεφαλιά του Ρόμο σε πλεονεκτική θέση, η μπάλα λίγο έξω.

- 41' ΓΚΟΛ ο ΑΣΙΛ και 0-1! Ο Παλαβετσίνο με προβολή κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους!

- 42' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 1-1! Ο Πιντσέλι με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και με ένα δυνατό σουτ νίκησε τον Ταουντούλ. Φοβερό ματς!

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 50' Στημένο για την Καρμιώτισσα σε καλό σημείο. Ο Πιντσέλι εκτέλεσε, ο Ταουντούλ μεγάλη απόκρουση.

- 57' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 2-1! Ο Ντιόγο Ράμος δίνει προβάδισμα στην γηπεδούχο!

- 70' Kρατάει το πολύτιμο 2-1 η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ.

- 80' Τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία στα ύψη.