Πρώτη νίκη με ΚΑΠΑΡΤΗ (φώτος)

Ο ΑΣΙΛ Λύσης πήρε την πρώτη του νίκη στη Β΄Φάση του πρωταθλήματος για τον όμιλο Premier, αφού επικράτησε με 1-0 του Οθέλλου στην 3η αγωνιστική. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του ΑΣΙΛ ήταν ο Χρυσοβαλάντης Καπαρτής. Η ομάδα της Αθηαίνους αν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και έτσι δέχτηκε την ήττα στο “ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ”.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα…

-Σέντρα στο ματς.

-5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο, με την κεφαλιά του Κυπριανού να πηγαίνει λίγο έξω από την εστία του Ταουντούλ.

-8' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάουμαν, στην αγκαλιά του κίπερ του ΑΣΙΛ η μπάλα.

-13' Μακρινό σουτ από τον Παπαγεωργίου, εντελώς άστοχο.

-14' Καθοριστική παρέμβαση του Ταουντούλ προ του Κουμουρή. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων διώχνει με το κεφάλι την μπάλα, προλαβαίνοντας τον Κουμουρή που έβγαινε μόνος απέναντι σε κενή εστία.

-17' Σουτ του Μπάουμαν, άουτ η μπάλα.

-23' Δοκάρι για τον ΑΣΙΛ. Στην πρώτη τους τελική οι γηπεδούχοι απειλούν την εστία του Χαρή, με το σουτ του Μιχαήλ να καταλήγει στο δοκάρι.

-29' Μακρινό σουτ του Φερνάντεζ, έξω η μπάλα.

-35' Σουτ από τον Τζιαμά, πάνω από την εστία του Ταουντούλ η μπάλα.

-37' Ακόμη μια άστοχη επιθετική ενέργεια από τον Οθέλλο, με το πλασέ του Κουμουρή να καταλήγει στα χέρια του Ταουντούλ.

-38' Ο Οθέλλος σκοράρει, αλλά ο ρεφ του αγώνα ακυρώνει το τέρμα για χέρι που έγινε από τον Παπαγεωργίου. Η επαναληπτική προβολή δεν ξεκαθαρίζει την φάση.

-40' Σουτ του Αγγελόπουλου πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-45+1 Ευκαιρία για τον ΑΣΙΛ με το σουτ του Μάρκου Μιχαήλ να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Χαρή.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΣΙΛ έξω ο Φερνάντεζ μέσα ο Καπαρτής.

-47΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Μέσα από την περιοχή ο Κουμουρής έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση αλλά ήταν άστοχος.

-54' Φάση διαρκείας για τον Οθέλλο, έγινε το τελικό σουτ από τον Χατζηγιαννακού αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

-56' Μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο ο Οθέλλος που πιέζει για να πετύχει ένα τέρμα.

-58' Πρώτη αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους, μέσα ο Μπερνάντο έξω ο Κυπριανού. Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΣΙΛ, μέσα ο Σολάρι έξω ο Μιχαήλ.

-59' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΙΛ. Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Παλαβετσίνο με τον Καπαρτή να πιάνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

-60' Κεφαλιά του Μπερνάντο, έξω.

-69' Μεγάλη απόκρουση από τον Ταουντούλ. Διώχνει σε κόρνερ την μπάλα μετά το σουτ του Μπάουμαν.

-70' Σουτ του Σολάρι από πλάγια θέση, αποκρούει ο Χαρής.

-77' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, έξω ο Γρόντης, μέσα ο Χατζηπασχάλης.

-81' Σουτ από τον Κυριάκου, αποκρούει ο Ταουντούλ.

-84' Ακόμη μια σταθερή επέμβαση από τον πορτιέρο του ΑΣΙΛ, που μπλοκάρει σταθερά το σουτ του Χατζηγιαννακού.

-88' Αναγκαστική για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Παπαγεωργίου, μέσα ο Θανάση.

-Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-90+1 Δύο πολύ καλές επεμβάσεις από τον Χαρή, σε σουτ των Παλαβετσίνο και Ορτέγα.

-90+3 Σουτ του Χατζηγιαννακού, άουτ η μπάλα.

Εντεκάδες:

ΑΣΙΛ: Ταουντούλ, Αγγελόπουλος, Μιχαήλ(58' Σολάρι), Ορτέγκα, Καστάνας, Φερναντέζ(46' Καπαρτής), Παλαβετσίνο, Χαρής, Άδωνη, Γκονζάλεζ, Γρόντης(77' Χατζηπασχάλης).

Οθέλλος: Χαρής, Κυριάκου, Μπάουμαν, Χατζηγιαννακού, Πουτζιουρής, Κυπριανού(58' Μπερνάντο), Κουμουρής, Νταμάχου, Τζιαμάς, Φιάκας, Παπαγεωργίου(88' Θανάση).

Κίτρινες: Μπάουμαν, Γκονζάλεζ.