ΔΙΠΛΟ και πρώτη νίκη με Μπούλα (Φώτος)

Χάρις σε γκολ του Κίκε Μπούλα, ο Ερμής επικράτησε με 1-0 του Διγενή Μόρφου στο Μακάρειο για τη δεύτερη αγωνιστική του β΄Ομίλου στη Β΄Κατηγορία.

Έτσι ο Ερμής έφτασε στην πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα και στους 4 βαθμούς ενώ ο Διγενής παρέμεινε χωρίς βαθμό.

Το kerkida.net ήταν στο Μακάρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη…

- Μετά από μικρή καθυστέρηση ο αγώνας ξεκινάει

- Πολύ δυνατοί άνεμοι στο γήπεδο

6΄ Χωρίς κάποια φάση το παιχνίδι στα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά

12’ Ο Διγενής κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα, χωρίς πάντως να απειλεί. Προς το παρόν έχουμε παιχνίδι κέντρου με δυνατά μαρκαρίσματα

15' Ευκαιρία για τον Ερμή! Ψαλιδάκι του Μπούλα εντός περιοχής η μπάλα λίγο άουτ!

18' Εκτέλεση κόρνερ του Παπαχαραλάμπους, η μπάλα λίγο άουτ!

22’ Ευκαιρία για τον Ερμή. Απευθείας εκτέλεση του Σαμάρα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και περνά μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23’ Νέα ευκαιρία για τον Ερμή… Σουτ του Μπούλα εντός περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ!

33’ Πιο απειλητικός ο Ερμής ενώ ο Διγενής προσπαθεί να κτυπήσει στην αντεπίθεση...

37’ Απειλεί ο Ερμής, ο Κύπρου μπαίνει στην περιοχή όμως το γύρισμα του περνά παράλληλα από την εστία.

40’ Νέα ευκαιρία για τον Ερμή… Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κύπρου, η μπάλα μόλις άουτ!

Ημίχρονο στο Μακάρειο.

46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

51’ Χωρίς φάση το δεύτερο μέρος με τον Διγενή να έχει πάντως την κατοχή και να προσπαθεί να απειλήσει.

52’ Σουτ του Παπαχαραλάμπους, ψηλά άουτ.

55’ Αλλαγή για τον Ερμή… Μέσα ο Παπαθαστασίου, έξω ο Ποπίν.

58΄ΓΚΟΛ 0-1 ο Ερμής με τον Μπουλά. Ο Μπουλά βρέθηκε εντός περιοχής από τα αριστερά και με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

62’ Αλλαγή για τον Ερμή… Μέσα ο Ευγένιος Αντωνίου, έξω ο Βουκομπράτοβιτς.

63’ Αλλαγή για τον Διγενή… Μέσα ο Φοφανά, έξω ο Παπαχαραλάμπους

65’ Κίτρινη στον Παναγιώτου για διαμαρτυρίες

75' Αναγκαστική αλλαγή για τον Διγενή... Μέσα ο Αργυρού, εκτός ο Παπαδόπουλος που αποχώρησε τραυματίας

77' Ο Διγενής προσπαθεί να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα ενώ ο Ερμής προσπαθεί να κτυπήσει στην αντεπίθεση.

80' Αλλαγή για τον Ερμή... Εκτός ο Μπούλα, μέσα ο Γεωργίου.

82' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή με τον Γεωργίου που από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αγριμάκη. Η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

88΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Διγενή με τον Χαραλάμπους που βγήκε τετ-α-τετ με τον Πάρντο και έστειλε την μπάλα μόλις έξω!

90+ Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις, με τον Διγενή να πιέζει για την ισοφάριση.

Τέλος του αγώνα

Διγένης Μόρφου: Αγριμάκης, Πιερή, Λεονάρντο, Ευθυμίου, Παπαδόπουλος, Λούκαρης, Σιαπάνης, Παπαχαραλάμπους, Θεράποντος, Παναγιώτου, Μάξουελ.

Ερμής: Πάρντο, Γάβριηλ, Θεοχάρους, Μπέλα, Φάμπρις, Μπούλα, Κύπρου, Σαμάρας, Λοιζίδης, Βουκομπράτοβιτς, Πόπιν.