Πέρασε και από την Αραδίππου η ΕΝΠ!

Την τρίτη συνεχόμενη της νίκη πέτυχε η ΕΝΠ, η οποία κέρδισε εκτός έδρας την Ομόνοια Αραδίππου με 2-0, χάρις τα γκολ των Μέιρα και Μαυρουδή.

Οι Παραλιμνίτες φιγουράρουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς, στους 8 έμεινε η Ομόνοια Αραδίππου.

Το kerkida.net, βρέθηκε στον αγώνα και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

-Πρώτο σφύριγμα. Ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο με αρκετό κόσμο.

-10' Ελέγχει το ρυθμό από την αρχή η Ένωση και προσπαθεί να βρει χώρους να βάλει το γρήγορο γκολ αλλά κλείνει καλά η Ομόνοια Αραδίπου.

-20' Χωρίς κάποια ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες, με πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και αρκετά φάουλ.

-25' Σουτ του Λαμί μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Σακκάς.

-26' Κίτρινη στον Μέιρα για δυνατό μαρκάρισμα στον Κουμπαρή.

-32' Επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά από τον Κωνσταντίνου, πέρασε από όλους και πήγε έξω η μπάλα.

-39' Κίτρινη στον Σιήκκη για απρόσεκτο παίξιμο πάνω στον Κοτσώνη.

- Έναρξη Β' Ημιχρόνου...

- 47' Κίτρινη στον Κοτσώνη για τράβηγμα πάνω στον Κουμπαρή

- 49' Μακρινό σουτ από τον Λαμί, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σακκάς.

- 51' Συρτό σουτ από τον Κατσιαρή, η μπάλα περνάει έξω.

- 55' Φάουλ σε καλή θέση για την ΕΝΠ. Κίτρινη στον Τσιάμη σε μαρκάρισμα πάνω στον Κωνσταντίνου.

- 57'  Απευθείας εκτέλεση φάουλ από Ντα Σίλβα μόλις έξω.

- 62' Μεγάλη ευκαιρία για ΕΝΠ. Ο Λαμί μέσα από την περιοχή και σε πλεονεκτική θέση έκανε το δυνατό σουτ, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

- 64' Πέναλτι για Ένωση για χέρι από παίκτη της Ομόνοιας εντός περιοχής.

-65' ΓΚΟΛ 0-1 για την ΕΝΠ. Ο Μέιρα είναι εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι

- 72' Διακοπή στο παιχνίδι, τραυματίας ο διαιτητής της αναμέτρησης με πρόβλημα κάτω στο αριστερό του πόδι.

κξη

- 74' Επανέναρξη του παιχνιδιού, καθώς μετά από πάγο ο διαιτητής ξεπέρασε το πρόβλημα.

- 77' Μετά το γκολ ελέγχει πλήρως την αναμέτρηση η Ένωση χωρίς να απειληθεί από την Ομόνοια Αραδίπου.

- 83' Κίτρινη στον Κωνσταντίνου για φάουλ πάνω στον Μοδέστου

- 84' Κεφάλια από τον Ντα Σίλβα, η μπάλα έξω.

- 87' Κίτρινη στον Μαυρουδή

- 90' ΓΚΟΛ 0-2 για την ΕΝΠ με τον Μαυρουδή! Ήταν μια φάση διάρκειας μέσα την περιοχή. O Γαβριήλ έκανε το σουτ, απέκρουσε ασταθός ο Σακκάς και στην επαναφορά ο Μαυρουδής προ κενής εστίας έκανε το πλασέ και έκανε το 2-0 για την Ένωση.

- Τέλος αγώνα...

Ομόνοια Αραδίππου: Σακκάς, Κυριακίδης, Μοδέστου, Κυπριανού, Γκόμες, Τσιάμης, Σιήκκης, Πιεράτσι, Βρόντης, Κουμπαρής, Λεονάρντο.

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Ντα Σίλβα, Πότσι, Λουσέρο, Κατσιαρής, Μέιρα, Κωνσταντίνου, Κοτσώνης, Μπούριτς, Ντρέκσα, Λαμί.

* Διαιτητής ο Μάριος Αντωνίου με βοηθούς τους Λάμπρο Λάμπρου - Γιώργο Κοντεμενιώτη και παρατηρητή τον Κώστα Θεοδότου.