Μπαλάρα... αλλά αγχωτική νίκη για ΕΝΠ

Η ομάδα της ΕΝΠ, κέρδισε με το στενό 1-0 την ΠΟΞ Ξυλοτύμπου, χάρις το γκολ του Μέιρα στο 40ο λεπτό.

Οι "βυσσινί", μπορούσαν για περισσότερα γκολ, έχασαν κραυγαλέες ευκαιρίες και ήταν καλύτεροι καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Η ΕΝΠ, έφτασε τις πέντε νίκες στο πρωτάθλημα, και τους 16 βαθμούς, ενώ στους 7 έμεινε η ομάδα της ΠΟΞ.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το "Τάσος Μάρκου"...

Και τώρα... "ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ"

ηυξυ

'Έναρξη αγώνα...

3' Σουτ του Ντομίνκεζ, μπλοκάρει σταθερά ο Βεσελόφσκι.

7' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα και αυτό είναι για την ΕΝΠ. Εκτελείται και μαζεύει ο Μιλοσάβλγεβιτς.

10' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι και θα την δει ο Βαρέλα από πλευράς ΠΟΞ.

11' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, σταθερά ο Μιλοσάβλγεβιτς.

12' Τεράστια ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Μέιρα, έκανε την σέντρα, ο Ηλία δεν μπορεί από κοντά να γράψει το 1-0, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

17' Αναγκαστική αλλαγή για την ΕΝΠ. Ο Ηλία αποχωρεί, στην θέση του ο Ηλία.

19' Δεύτερη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Αντεπίθεση για τους "βυσσινή" ο Κωνσταντίνου έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Μιλοσάβλγεβιτς.

24' Καλή ευκαιρία για τον ΠΟΞ. Ο Αραούχο, έκανε το σουτ εντός περιοχής, απέκρουσε ο Βεσελόφσκι.

27' Σουτ του Λουσέρο, αποκρούει ο Μιλοσάβλγεβιτς.

28' Σουτ του Οκκαρίδη, σταθερά και πάλι ο Μιλοσάβλγεβιτς.

33' Kίτρινη κάρτα στον Ποντικό για φάουλ πάνω στον Κωνσταντίνου.

40' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ που κάνει το 1-0. Κάθετη του Λουσέρο, ο Μέιρα στο τετ α τετ, με εξαιρετικό τακουνάκι έστειλε την μπαλα στα δίκτυα για το 1-0!

γξ

45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος...

45+1' Τέλος ημιχρόνου...

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου...

54' Έχασε το άχαστο ο Μέιρα. Περνάει και τον τερματοφύλακα και με κενή εστία σημαδεύει το δοκάρι. Απίστευτη ευκαιρία για το 2-0.

57' Έξω ο Αραούχο, μέσα ο Φερέιρα.

62' Δεύτερη αναγκαστική για την ΕΝΠ. Λαμί έξω, μέσα ο Κατσιάρης

68' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Ο Λουσέρο, έβγαλε την σέντρα, ο Οκκαρίδης έκανε το πλασέ πάνω στον Μιλοσάβλγεβιτς.

70' Ποντικός έξω, μέσα ο Παρούτης.

74' Σέντρα του Ντα Σίλβα, ο Κωνσταντίνου κερδίζει την κεφαλιά, αλλά ο αμυντικός της ΠΟΞ, αποκρούει πάνω στην γραμμή.

77' Σέντρα του Λουσέρο, ο Μιλοσάβλγεβιτς μαζεύει σταθερά.

80' Τριπλή για την ΕΝΠ. Κωνσταντίνου, Μέιρα και Κοτσώνης εκτός, Βικάριο, Γαβριήλ και Πότσης μέσα.

86' Φάουλ για την ΕΝΠ σε καλή θέση. Κίτρινη και στον Ασσιώτη πάνω στον Βικάριο.

88' Ασσιώτης έξω, Μούζουρος μέσα.

89' Σουτ του Οκκαρίδη, ψηλά άουτ η μπάλα.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

Τέλος αγώνα...

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Μέιρα(80' Γραβριήλ), Κωνσταντίνου(80' Βικάριο), Ηλία, Κοτσώνης(80' Πότση), Μπούριτς, Ντρέκσα, Λαμί

Στον πάγκο: Κουτσού, Κρίστιαν, Πότση, Κατσιάρης, Κολοκούδιας, Μαυρουδής, Φλουρής, Οκκαρίδης, Βικάριο, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ, Γιασουμή.

Π.Ο Ξυλοτύμπου: Μιλοσάβλγεβιτς, Ροντρίκεζ Μ., Ντο Σάντος, Ποντικός, Αραούχο, Ασσιώτης, Καλλένος, Νικολάου, Ντομίνκεζ, Κωνσταντίνου, Βαρελά

Στον πάγκο: Μοράρου, Μούζουρος, Φερέιρα, Παρούτης, Ροντρίκεζ Ι.

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης
4ος Διαιτητής: Παπουή Χαράλαμπος