Ονήσιλος-ΕΝΠ: Με "τεσσάρα" στην 3η θέση!

"Εμφατικό" διπλό για τους "βυσσινί"! Η ομάδα του Μαρίνο Σατσιά κέρδισε με 4-0 εκτός έδρας τον Ονήσιλο. Στους 57 βαθμούς η ΕΝΠ και στην 3η θέση της βαθμολογίας μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας. Οι Λαμί, Ντα Σίλβα, Βικάριο και Ηλία σκόραραν τα 4 γκολ.

Το ΦΙΛΜ του αγώνα

Η ΕΝΠ άνοιξε το σκορ στο 19' μετά από ωραία ενέργεια του Κωνσταντίνου από αριστερά και σέντρα ακριβείας προς τον Λαμί, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Πεϊσότο.

Στο πρώτο μισάωρο, ο Ονήσιλος είχε κάποια καλά σουτ με τους Μαυρουδή και Σωτηρίου, που δεν βρήκαν εστία.

Η ευκαιρία του ημιχρόνου ανήκε στην ΕΝΠ, με τον Κολοκούδια να αστοχεί μόνος απέναντι στον Πεϊσότο.

Στο ξεκίνημα του β' μέρους η ΕΝΠ έφτασε κοντά στο γκολ αλλά ο Πεϊσότο απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Κατσιάρη.

Το δεύτερο γκολ ωστόσο ήρθε στο 63' μετά από συνεργασία του Βικάριο με τον Ντούμπαγιτς από αριστερά και άψογο πλασέ του Ντα Σίλβα.

Δέκα λεπτά αργότερα, στο 73' οι φιλοξενούμενοι... καθάρισαν το ματς με το τρίτο τους γκολ. Ηλία και Μπούριτς στην συνεργασία, ο Φλουρής άφησε την μπάλα να περάσει κάτω απ'τα πόδια του και ο Βικάριο από διαγώνια θέση και αριστερά εντός περιοχής... έγραψε το 3-0.

Το σκορ... έκλεισε στο 85' ο Ηλία άψογο πλασέ μετά από κλέψιμο και ασίστ του Φλουρή.

Ονήσιλος: Πεϊσότο, Κουμάσης, Πιρές, Χαβέλκα, Μαυρουδή, Νικολάου, Κορέια, Σωτηρίου, Αμπρέου, Λίμα, Παπαγεωργίου.

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Τούμπας, Φωτίου, Κουλλούρης, Γκασάμα, Αχιλλέως, Μιχαήλ, Εφραιμίδης, Καλαϊτζής.

ΕΝΠ: Κουτσού, Ντα Σίλβα, Κατσιάρης, Ντούμπαγιτς, Κολοκούδιας, Κωνσταντίνου, Μαυρουδή, Ντρέκσα, Οκκαρίδης, Πρωτοπαπάς, Λαμί.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Λουσέρο, Χαραλάμπους, Ηλία, Κοτσώνης, Φλουρής, Μπούριτς, Βικάριο, Ντοντ.