Πέντε γκολ, δυο δοκάρια και πρόκριση με ανατροπή! (φώτος)

Θρίλερ με πέντε γκολ στο β' μέρος, δυο δοκάρια, ανατροπή και πρόκριση για την ΕΝΠ. Οι βυσσινί τα... χρειάστηκαν κόντρα στον Οθέλλο και τελικά προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου με 3-2.

Ο Οθέλλος προηγήθηκε δυο φορές (49' Τιάγκο, 68' Μιχαΐλοβιτς) και η ΕΝΠ το γύρισε με Θεοδώρου (64'), Ρουσιά (76') και Ριέρα (83').

Το kerkida.net ήταν στο Αμμόχωστος.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα

-6' Κεφάλια του Παπαγεωργίου μόλις έξω, πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι, είναι για τον Οθέλλο

-11' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τζοντλόφκσι, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πέτρου

-Μπήκε πιο δυνατά ο Οθέλλος στα πρώτα 15 λεπτά

-16' Σουτ του Χατζηττοφή, σταθερά ο Πέτρου

-20 Καλό σουτ του Βαρέλα, λίγο έξω. Αξιόλογη τελική για την ΕΝΠ

-30 λεπτά στο ματς. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, είναι πιο επικίνδυνοι. Η ΕΝΠ προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του Οθέλλου

-32' Ο Οθέλλος σκοράρει με πλασέ του Μοντέιρο αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ

-36' Αναγκαστική αλλαγή από τον Απόστολο Μακρίδη. Έξω ο Χατζηττοφής που νιώθει ενοχλήσεις, μέσα ο Μαρκολίνο

-Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

-Τέλος ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, με τον Ευθυμίου να παίρνει τη θέση του Φιάκα

-49' ΓΚΟΛ 1-0 ο Οθέλλος! Σκόρερ ο Τιάγκο με προβολή πάνω στη γραμμή μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Μαρκολίνο

-55' Αλλαγή για την Ένωση, έξω Κοσμά, μέσα Θεοδώρου

-63' Ο Ατζίρι στη θέση του Βαρέλα

-64' ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει η ΕΝΠ! Ο Θεοδώρου με ωραίο σκάψιμο της μπάλας μετά από πάσα του Κουμή έκανε το 1-1

-68' ΓΚΟΛ, 2-1 ο Οθέλλος! Ο Μιχαΐλοβιτς με ένα πραγματικά εξαιρετικό, φαλτσαριστό πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Πέτρου. Πολύ ωραίο το γκολ

-70' Ο Κουμουρής στη θέση του Μοντέιρο

-71' Ο Ρουσιάς στη θέση του Μουλαζίμη

-75' ΔΟΚΑΡΙ για τους βυσσινί. Σουτ του Ριέρα, απέκρουσε ο Κόβατς, η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι

-76' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει ξανά η ΕΝΠ! Ο Ρουσιάς με εξ επαφής πλασέ το 2-2

-Και τα δυο γκολ των βυσσινί από παίκτες που πέρασαν ως αλλαγή

-77' Φάση για τον Οθέλλο, σουτ του Κοκκορή, λίγο έξω

-83' ΓΚΟΛ το γυρίζει η ΕΝΠ! Με συρτό σουτ του Ριέρα μέσα απ' την περιοχή γίνεται το 2-3. Ασίστ ο Ρουσιάς με το κεφάλι

-86' Σουτ του Ρουσία, με διπλή προσπάθεια αποκρούει δύσκολα ο Κόβατς

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-93' ΔΟΚΑΡΙ για τον Οθέλλο με σουτ του Μαρκολίνο εντός περιοχής

-ΤΕΛΟΣ η πρόκριση στους βυσσινί

Οθέλλος: Κόβατς, Χατζηγιαννακού, Μοντέιρο (70' Κουμουρής), Χατζηττοφής (36' Μαρκολίνο), Νταμάχου, Τζοντλόφκσι, Κοκκορής, Μιχαΐλοβιτς, Φιάκας (46' Ευθυμίου), Παπαγεωργίου, Τιάγκο

-Στον πάγκο Λοΐζου, Λότιτσι, Μπάουμαν, Πουτζιουρή, Κυπριανού, Κωνσταντίνου

ΕΝΠ: Πέτρου, Μιτρέφκσι, Μουλαζίμης (71' Ρουσιάς), Σταρόκιν, Βαρέλα (63' Ατζίρι), Κουμής, Σιεπάνιακ, Κοσμά (55' Θεοδώρου), Ουντόζι, Ριέρα, Κυριάκου

-Στον πάγκο Γεωργίου, Αμπαρτζουμιάν, Κολοκούδιας, Κυριάκου, Μαϊσουράτζε, Κάρλος Αλμπέρτο

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τηλεμάχου Τηλέμαχος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Νικολαϊδης Χρίστος