Π.Ο Αχυρώνας Ονήσιλος - ΕΝΠ: "Καθάρισαν" οι Χαραλάμπους για τους "βυσσινί"

Η ΕΝΠ νίκησε με 3-0 τον ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας. Οι Μιχάλης και Δημήτρης Χαραλάμπους έκριναν τον αγώνα. Δύο γκολ και μια ασίστ για τον Μιχάλη, ένα γκολ για τον Δημήτρη. Στους 10 βαθμούς ανεβαίνει η ΕΝΠ.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς:

To ΦΙΛΜ του αγώνα:

- Σέντρα στο ματς.

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

-12' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Σουτ από τον Θωμά, διώχνει σε κόρνερ ο Ντραγκόγεβιτς.

- 19' Κίτρινη στον Χατζηκωνσταντή.

-20' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ. Έγινε η πάσα από τον Μέιρα με τον Χαραλάμπους να σκοράρει με ωραίο πλασέ, μέσα από την περιοχή.

-25' Σουτ του Χαραλάμπους, μπλοκάρει ο Γιούριτς.

-33' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ. Σειρά του Δημήτρη Χαραλάμπους να σκοράρει. Έγινε η σέντρα από τον Ντόλεζαλ, ο Μιχάλης Χαραλάμους δίνει την μπάλα στον Δημήτρη με τον τελευταίο να σουτάρει εύστοχα.

-44' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ. Σέντρα του Παπαθανασίου, ο Μιχάλης Χαραλάμπους από κοντά και αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Τριπλή αλλαγή για τον Αχυρώνα. Γιακό, Θωμάς και Ντεβέντζιτς έξω. Άλντο, Ζάνκοβιτς και Θεοδοσίου μέσα.

-53'Διπλό δοκάρι για την ΕΝΠ με τον Ντόλεζαλ.

-59' Σαμπού αντι Ντόλεζαλ.

-66' Ζητάνε πέναλτι οι γηπεδούχοι για φάουλ πάνω στον Κούτσακο, τίποτα λέει ο ρεφ.

-68' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάλιτς, μαζεύει την μπάλα ο Ντραγκόγεβιτς.

-72' Σουτ του Κούτσακου, λίγο έξω.

-80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάλιτς, στο τοίχος η μπάλα.

-86' Γεωργίου μέσα, Καλογήρου έξω για την ΕΝΠ.