Συμβιβασμός και θα... λύσουν τις διαφορές τους στο "Τάσος Μάρκου" (φώτος)

Με δύο αγώνες άνοιξε σήμερα η αυλαία της β' φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola Α' - Β' Κατηγορίας. Στην Αραδίππου Ερμής και Ένωση Νέων Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1 και στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας ο Ονήσιλος νίκησε με 4-3 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, παρόλο που ήταν πίσω στο σκορ με 3-1 μέχρι το 79΄.

Ο συντάκτης της ιστοσελίδας μας Κωνσταντίνος Κούλας ήταν στην Αραδίππου ενώ είχαμε ζωντανή ενημέρωση και για την εξέλιξη του άλλου αγώνα...

Η ΕΝΠ προηγήθηκε στο 12΄ με τον Χαραλάμπους, 4 λεπτά αργότερα η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά έμεινε με 10 παίκτες, απευθείας κόκκινη κάρτα στον Χριστοφή και στο 16΄ ο Ερμής διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με τον Άλμπερτ.

Με ενδιαφέρον αναμένεται ο επαναληπτικός στο Παραλίμνι.

Το live του αγώνα:

Έναρξη...

4΄ Χλιαρό σουτ του Άλμπερτ, δεν ανησύχησε ο Κουτσού

6΄ ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Ωραία ενέργεια από τον Χαραλάμπους, βρέθηκε τετ α τετ με τον Καράδαη και δεν αστόχησε

12΄ Κόκκινη για την ΕΝΠ! Επικίνδυνο μαρκάρισμα του Χριστοφή πάνω στον Παρούτη, ο ρεφ του έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα

16΄ ΓΚΟΛ/Ο Άλμπερτ το 1-1! Εκτέλεση κόρνερ, έδιωξαν οι της ΕΝΠ και βρήκαν τον Άλμπερτ έξω από την περιοχή, ο οποίος έκανε το χαμηλό σουτ και σκόραρε

16΄ Ο Σάσι στη θέση του τραυματία Παρούτη

23' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΕΝΠ. Ο Mπούριτς εκτέλεσε, στην αγκαλιά του Καράδαη

26' Σουτ του Καραμόκο, στα... περιστέρια η μπάλα

32' Μακρινό σουτ του Άλμπερτ, σταθερά ο Κουτσού

33' Σουτ του Οκκαρίδη, δεν ανησυχεί ο Καράδαης

-Παραμένει το 1-1, με αριθμητικό πλεονέκτημα οι γηπεδούχοι

35' Μακρινό συρτό σουτ του Παπαθανασίου, μπλοκάρει ο Κουτσού

40' Εκτέλεση κόρνερ του Σάσι, κεφαλιά ο Ντιούφ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

Hμίχρονο (Η ΕΝΠ μετά την κόκκινη κάρτα, έδειξε επηρεασμένη, με τον Ερμή να ήταν πολύ καλύτερος και την ΕΝΠ να προσπαθεί να βγει μπροστά με αντεπιθέσεις)

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Ο Ντρέκσα στη θέση του Κολοκούδια, αλλαγή για την ΕΝΠ

54' Μεγάλη φάση για την ΕΝΠ. Ο Μπούριτς βρήκε την κατάλληλη στιγμή τον Ηλία, ο οποίος έχασε ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Καράδαη να αποκρούει με τα πόδια

57 Σουτ του Οκκαρίδη, ελάχιστα άουτ η μπάλα

59' Σουτ του Καραμόκο, δεν βρήκε στόχο

63' Τριπλή αλλαγή για την ΕΝΠ. Οκκαρίδης, Χαραλάμπους, Μαυρουδής έξω, μέσα Κωνσταντίνου, Λαμί, Κατσιάρης

63' Διπλή... για τον Ερμή. Ζαβός και Αντωνίου μέσα, Αδάμου και Μαρβίν εκτός

67' Μακρινό σουτ του Λαμί, ψηλά άουτ

70΄ Παιχνίδι κέντρου στο 2ο ημίχρονο. Η ΕΝΠ με 10 παίκτες πατάει... καλύτερα

76' Σουτ εκτός περιοχής ο Άλμπερτ, απελπιστικά άουτ η μπάλα

78' Από μία κίτρινη σε Πρωτόπαπα και Ντιούφ

79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή. Ο Ντιούφ βρέθηκε μόνος εντός περιοχής, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα ψηλά άουτ

80' Ντα Σίλβα μέσα, Ηλία έξω, ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μαρίνος Σατσιάς

82' Σουτ του Λαμί, άουτ η μπάλα

85' Χατζηαντώνης μέσα, Παπαθανασίου έξω