Αβραάμ on fire, τρίποντο τα «περιστέρια»! (Φώτος)

Μεγάλη ανάσα για την Ομόνοια Αραδίππου δια ποδός Σέργη Αβραάμ. Χατ τρικ από τον άσο των «περιστεριών» που έδωσε τη νίκη με 4-2 επί της ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα. Ο Ντε Σόουζα το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων. Μουστάκης και Πάντος τα γκολ για τους φιλοξενούμενους. Στους 12 βαθμούς η Ομόνοια, στους 7 η ΕΝΥ για τον όμιλο Standard. H ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Κοινοτικό Αραδίππου.

- 8 Μακρινό φάουλ από τον Νεοφύτου σταθερά ο Νίμπρα

- 11' ΓΚΟΛ η Ομόνοια και 1-0. Ο Αβραάμ ανοίγει το σκορ. Υποδειγματικό σταμάτημα μέσα στην περιοχή γύρισε εξαιρετικά και με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 1-0.

- 24' Μεγάλη ευκαιρία για Ύψωνα ο Κωνσταντινίδης έφυγε πίσω από την άμυνα έκανε το πλασέ είπε «όχι» ο Νίμπρα, στην επαναφορά ο Πάντος έκανε ξανά το δυνατό σουτ με τα πόδια και πάλι ο Νίμπρα.

- 27' Μακρινό σουτ του Ούρος, σταθερά ο Παναγιώτου

-29' Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Κωνσταντινίδη δύσκολα σε κόρνερ ο Νιμπρα.

- 37' Δοκάρι για την Ομόνοια με τον Κατσή. Δυνατό σουτ του Κύπριου χαφ από το ύψος της περιοχής.

- 40' ΓΚΟΛ η ΕΝΥ και 1-1! Ο Μουστάκης ισοφαρίζει με κεφαλιά μέσα από την περιοχή.

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο

-53 Μακρινό σουτ από τον Κατσή μόλις έξω

- 57' ΓΚΟΛ η Ομόνοια και 2-1. Ο Σέργης Αβραάμ και πάλι! Μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα στα δίχτυα.

- 61' ΓΚΟΛ η Ομόνοια και 3-1. Ξανά ο Αβραάμ, σκοράρει και φτάνει σε χατ-τρικ

- 85' ΓΚΟΛ η ΕΝΥ και 3-2. Ο Πάντος δίνει νέο ενδιαφέρον στο ματς.

- 89' ΓΚΟΛ η Ομόνοια και 4-2! Ο Ντε Σόουζα σκοράρει και ανακουφίζει τους πάντες στην Αραδίππου.

ΤΕΛΟΣ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Νίμπρα ,Παναγή, Χριστοφή, Πούννας, Αβραάμ, Ούρος, Σοφοκλέους, Τσιάμης, Κατσής, Βιθέντε, Ντε Σόουζα.

ΕΝΥ: Παναγιώτου Π, Αριστοτέλους, Στεφανόπουλος, Νεοφύτου, Νιόκκας, Παναγιώτου Α, Κυριάκου, Μουστάκης, Κωνσταντινίδης Μ, Κωνσταντινίδης Γ, Πάντος.