Ανατροπή από αέρος με… ρεσιτάλ Ντιούφ! (φώτος)

Πάρτι… του Σενεγαλέζου φορ στο ΓΣΖ!

Ο Παπά Ντιούφ με χατ-τρικ (όλα με το κεφάλι) έδωσε το σπουδαίο τρίποντο (3-2) στον Ερμή επί της Νέας Σαλαμίνας.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Φελίπε αλλά οι «φτεροπόδαροι» είχαν την λύση με τον τρομερό Αφρικανό φορ να πληγώνει τρεις φορές τον Κίσσα.

Πρώτος σκορερ o Nτιουφ με έξι γκολ, όσα έχει και ο Ερμής στο πρωτάθλημα. Πρώτη νίκη για τον υπηρεσιακό τεχνικό του Ερμή, Ιωάννη Κατσαρό.

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τη Νέα Σαλαμίνα που εμφάνισε… κενά στα μετόπισθεν ενώ γκίνια και αστοχία δεν έφεραν τουλάχιστον τον βαθμό.

Δοκάρι είχε ο Κουμουρής που «έφτιαξε» το γκολ του Φελίπε. Μείωσε στο 90+5 ο Γκολομπάρντ.

Στους 8 βαθμούς ο Ερμής, στους 7 η Νέα Σαλαμίνα.

- Εναρξη στο ματς

- 2' H μπάλα στην περιοχή της Νέα Σαλαμίνας, ο Ντιούφ πήρε τη κεφαλιά, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

- 7' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα και 0-1! Ο Φελίπε! Συρτή σέντρα του Σεργίου, ο Κουμουρής σταμάτησε, έδωσε έτοιμο γκολ στον Βραζιλιάνο που δεν δυσκολεύτηκε για το 0-1.

φγηφγηφγηγηφγηφηηφη

- 8' Ευκαιρία για τους "ερυθρόλευκους", ο Φελίπε μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, απέναντι από τον Καράδαη, προτίμησε την πάσα αντί το σουτ, έκοψε η άμυνα.

- 14' Κίτρινη στον Σασί για φάουλ πάνω στον Κουμουρή.

- 20' Καλή κυκλοφορία μπάλας από την ομάδα του Νίκκι, ο Ερμής πιέζει ψηλά και προσπαθεί να κλέψει μπάλες. Το γκολ του Φελίπε έδωσε ηρεμία στους φιλοξενούμενους.

- 23' Κόρνερ της Νέα Σαλαμίνας, εκτέλεσε ο Φελίπε, η μπάλα κτύπησε στον Καραμόκο, παραλίγο το αυτογκόλ, η μπάλα εκ νέου σε κόρνερ.

- 30' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 1-1! Ο Ντιούφ! Το 4ο του Αφρικανού! Με πολύ δυνατή κεφαλιά ο φορ του Ερμή νικά τον Κίσσα. Σέντρα του Ηλία Γεωργίου από τα δεξια, ο Αφρικανός φέρνει το ματς στα ισα.

φδγδφγδφγδγφδγγγδγ

- 40' Kίτρινη στον Αγιώτη

- 45' Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων.

- 45+1' Σουτ του Ντιουφ, απόκρουση ο Κίσσας.

- 45+2' Κίτρινη στον Τιεντζού του Ερμή, φάουλ από πλάγια θέση για τη Νέα Σαλαμίνα σε καλό σημείο.

- 45+3' Πήγε απευθείας ο Φελίπε, με προβολή διώχνει ο Καραμόκο σε κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου

ξηξξηγ

Εναρξη στο 2ο μέρος

Ο Στυλιανός Παντελή θα πάρει την θέση του Αδάμου στο 46'. Η πρώτη αλλαγή του Νίκκι.

- 46' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 2-1! Ξανά ο Ντιούφ! Κάθετη του Σασί, ο Καραμόκο έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Ντιούφ με το κεφάλι το 2-1. Την ανατροπή ο Αφρικανός φορ που είναι όλος ο Ερμής! Ολα τα γκολ του Ερμή τα πέτυχε ο Πάπε Ντιούφ!

DFGDFGDFGDFGGDFGDGDGDGDFGGDFG

- 50' Eυκαιρία για τον Ερμή με τον Σασί, ο Τυνήσιος είχε χώρο, έκανε το σουτ, η μπάλα κάπου κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

- 52' Σουτ του Παντελή, η μπάλα στο κεφάλι του Πουτζιουρή και κόρνερ. Πιέζει η Νέα Σαλαμίνα...

- 57' Δοκάρι η Νέα Σαλαμίνα! Ο Κουμουρής έπιασε το πλασέ από πλάγια θέση η μπάλα στην συμβολή! Άτυχος ο δημιουργός του πρώτου τέρματος.

- 59' Σουτ του Μιγκελίτο η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 66' Ο Πικής στην θέση του Μαργκάσα, πιο επιθετική η Νέα Σαλαμίνα

- 73' Κόρνερ των "ερυθρολεύκων" μπλοκάρει σταθερά ο Καράδαης.

- 74' Ο Γκολομπάρτ θα πάρει την θέση του Τιμόθεου Παύλου. Ο Νικολάου στην θέση του Δημητρίου.

- 78' Παρατηρήσεις του Νεοκλέους στον υπηρεσιακό τεχνικό του Ερμή, Ιωάννη Κατσαρό.

- 80' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 3-1! Ο Ντιούφ ξανά! Πάρτι ο Αφρικανός! Ο Παρούτης από τ' αριστερά, σέντραρε, κεφαλιά ο Ντιούφ για το 1-3. Μόνος και αμαρκάριστος ο MVP του Ερμή.

φγδφγδφγδφγγδφγδγδγδγδφ

- 88' Έκτο γκολ ο Πάπα Ντιούφ όσα έχει και ο Ερμής στο πρωτάθλημα...

- 90+5' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα και 3-2. Ο Γκολομπάρντ μειώνει με κεφαλιά.

Ερμής: Καράδαης, Λιασίδης, Αγιώτης, Γεωργίου, Πουτζιουρή (Μπουμ 60'), Σάσι Μ. (Παρούτης 60'), Χαραλάμπους, Μπρους, Καραμόκο, Ντιούφ, Τιεντσέου

Στον πάγκο: Μέλκα, Παπαθανασίου, Οικονόμου, Γκόμες, Παρούτης, Μάρβιν, Δανιήλ, Μπουμ, Κυριαλάνης

Νέα Σαλαμίνα: Kίσσας, Σεργίου, Δημητρίου (Νικολάου 74'), Αντρέου (Παντελή 46'), Παύλου (Γκολομπάρντ 74'), Ντιακιτέ, Μαργκάσα (Πικής 66'), Μιγκελίτο, Κουμουρής, Ντανίλο, Φελίπε

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Γκολομπάρτ, Χατζηπασχάλης, Παντελή, Παπακυριακού, Νικολάου, Λέντριτς, Νόλας, Σαρεγκός, Καλογήρου, Κυριάκου

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια
4ος Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Σκαπούλλης Χαράλαμπος