Ερμής-Πέγεια: Διπλό... με ανατροπή στο ντεμπούτο του Μαρτίδη!

Στο ντεμπούτο του Νικόλα Μαρτίδη η Πέγεια κέρδισε με 3-1 με ανατροπή τον Ερμή στην Αραδίππου.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ με τον Μπρούνο, όμως η Πέγεια γύρισε το ματς με γκολ των Κμαγιάλ (38΄) και Φερναντές (41’, 52’).

H ομάδα της Πέγειας γεύτηκε τη νίκη μετά από 3 παιχνίδια (2 σε πρωτάθλημα και 1 σε Κύπελλο) όπου γνώρισε ισάριθμες ήττες. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα του Ερμή στο πρωτάθλημα και τρίτη συνολικά αφού έχασε και από την ΑΕΛ στο Κύπελλο.

Στους 6 βαθμούς ανέβηκε η Πέγεια και ξεπέρασε στην ισοβαθμία τον Ερμή.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε τη δράση...

Έναρξη

5’ Χωρίς κάτι το αξιόλογο μέχρι στιγμής

6’ Πρώτη τελική στο παιχνίδι. Σουτ του Φερναντέζ, ψηλά η μπάλα

9' Γκολ για τον Ερμή με τον Μπρούνο με δυνατό συρτό σουτ, μετά από μπαλιά του Ντζιλέ.

20’ Μακρινό σουτ του Καφατάρη, η μπάλα ψηλά άουτ

25’ Σουτ του Χαραλάμπους η μπάλα άουτ

31’ Σέντρα του Χαμπίπ σταθερά ο Χοράτσκα

37’ Σουτ του Μπεν Κμαγιάλ, στην αγκαλιά του Χοράτσκα

38’ ΓΚΟΛ 1-1! Εξαιρετικό γκολ από τον Μπεν Κμαγιάλ από τα 20 μέτρα

41' ΓΚΟΛ 1-2 η Πέγεια με κεφαλιά του Φερναντές!

Ημίχρονο στο παιχνίδι

Έναρξη β΄μέρους

46’ Έξω ο Λεϊτάο, μέσα ο Παπαθανασίου

47’ Σουτ του Σαφσάφ, η μπάλα εξω

52' ΓΚΟΛ 1-3 με Φερναντές η Πέγεια! Σκόραρε με όμορφο πλασέ εντός περιοχής

60’ Κίτρινη σε Ντζιλέ και Χαμπίπ για αψιμαχία

60’ Καμαρά και Κάσες μέσα, έξω Κατσής και Καφατάρης

66’ Μέσα ο Κοσκόρ, έξω ο Φερναντέζ

71’ Κίτρινη στον Φέλιξ

76’ Κίτρινη στον Παπαθανασίου

77’ Μέσα ο Λύτρα, έξω ο Ντζιλέ

79’ Κίτρινη στον Γιαννούτσο

Κρατάει περισσότερο μπάλα ο Ερμής στα τελευταία στάδια του αγώνα…

85’ Μέσα ο Χαραλάμπους, έξω ο Μπεν Κμαγιάλ

Ερμής: Χοράτσκα, Καφατάρης, Λεϊτάο, Χαραλάμπους, Αλάντζε, Κατσής, Θεοχάρους, Χαραλάμπους, Ντζιλέ, Μπρούνο, Σαφσάφ

Στον πάγκο: Νικολάου, Παπαθανασίου, Κάσες, Ράσπας, Λύτρα, Τσόκκας, Αδάμου, Καμαρά, Χατζηαντώνης, Λοϊζίδης, Στεφάνου

Πέγεια: Μπιελικόφ, Φέλιξ, Μπεν Κμαγιάλ, Χαμπίπ, Μακρής, Φερναντέζ, Ροσκέλο, Βέλκοφ, Στεφάνου, Ροτζέριο, Γιαννούτσος

Στον πάγκο: Καϊρίνος, Χατζησολωμού, Γιοβανοβιτς, Κοσκόρ, Λουκαΐδης, Διονυσίου, Χαραλάμπους, Σάββα, Γεωργίου, Μιχαηλίδης, Βαν Βελζέν, Χρυσοστόμου