Μεγάλο ΔΙΠΛΟ με 10 παίκτες η Καρμιώτισσα (φώτος)

Μεγάλη νίκη για την Καρμιώτισσα στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας για τον όμιλο Premier. Κέρδισε με 2-3 τον Ερμή και ανέβηκε στους 27 βαθμούς, δυο λιγότερους από τους φτεροπόδαρους που δέχθηκαν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι και άλλες δυο ευκαιρίες στις καθυστερήσεις με τον Καϊρίνο να τα... βγάζει όλα ενώ η Καρμιώτισσα έπαιζε με 10 παίκτες από το 61'.

H ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα απ' τον Αναστάση Αναστάση

-4' ΓΚΟΛ στην πρώτη ευκαιρία! Ο Ράμος σέντραρε από δεξιά και ο Ρόμο με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Καρμιώτισσα

-7' Εξαιρετική προσπάθεια του Σάσι από δεξιά και γύρισμα, σε κόρνερ ο Ντουά

-9' Πρώτη φάση για τον Ερμή, με τον Καϊρίνο να στέλνει σε κόρνερ το σουτ του Ντεβέσα

-10' Ανακόπτεται επίθεση των γηπεδούχων για χέρι του Ντεβέσα ακριβώς έξω απ' την περιοχή

-11' Ευκαιρία ξανά για τον Ερμή με τον Λοΐζίδη να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει, την υστάτη κάνει τάκλιν αμυντικός και ανακόπτει το σουτ

-12' Υπό δυνατή βροχή πλέον το παιχνίδι

-14' Σουτ ο Παπαθανασίου, μόλις έξω η μπάλα

-16' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει ο Ερμής! Ο Ντεβέσα με σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή το οποίο κόντραρε, έκανε το 1-1. Πίεσαν οι γηπεδούχοι μετά το γκολ και έφτασαν άμεσα στην ισοφάριση

-20' Κίτρινη στον Λοϊζίδη

-22' Κίτρινη στον Σάββα

-24' Μακρινό σουτ από τον Πιντσέλι μόλις έξω

-34' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Ρόμο ξανά με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ, βάζει και πάλι μπροστά την Καρμιώτισσα

-40' Ο Πιντσέλι μπήκε από αριστερά στην περιοχή και σούταρε, ο Πάρντο ήταν στη σωστή θέση

-43' Σουτ του Γαβριήλ μέσα στην περιοχή μετά από κόρνερ, στα σώματα η μπάλα

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-51' ΓΚΟΛ ο Ράμος εξ επαφής κάνει το 1-3! Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του σκόρερ ακριβώς πριν το γκολ οι γηπεδούχοι. Από τα ριπλέι που προβλήθηκαν δεν ξεκαθαρίζει

-61' Δεύτερη κίτρινη στον Οζίας και η Καρμιώττισσα μένει με 10 παίκτες

-66' ΓΚΟΛ 2-3! Ο Γεωργίου που πέρασε ως αλλαγή, σκοράρει με ψηλοκρεμαστή προβολή εξ επαφής

-78' Καλή φάση με το γυριστό σουτ του Παπαθανασίου από δύσκολη γωνία να πάει έξω

-79' Απειλεί η Καρμιώτισσα τώρα με το σουτ του Νεοφύτου από το ύψος της περιοχής να φεύγει δίπλα απ' το δοκάρι

-Είμαστε στο 80'. Ψάχνουν για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι

-83' Νέα τελική για την ομάδα του Χρύση. Ο Ρόμο από αριστερά διαγώνια έστειλε τη μπάλα έξω

-91' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ερμή μετά από ανατροπή του Σαμάρα. Σωστή η υπόδειξη

-92' Πιάνει το πέναλτι ο Καϊρίνος

-93' Ο Γαβριήλ εξ επαφής έκανε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Καϊρίνος. Τεράστια ευκαιρία

-95' Νέα απόκρουση του Καϊρίνου, στο κοντινό σουτ του Γεωργίου

-Τέλος, το τρίποντο στην Καρμιώτισσα

Ερμής: Πάρντο, Γαβριήλ, Θεοχάρους, Μπέλα, Φαμπρίς, Παπαθανασίου, Μπουλά, Σαμάρας, Λοϊζίδης, Ντεβέσα, Ντουά

Στον πάγκο οι: Αντωνίου, Καισερλίδης, Κυριάκου, Ορφανίδης, Κύπρου, Γεωργίου

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Τζιμόνζι, Οζίας, Πιντσέλι, Σάσι, Χριστοφή, Σάββα, Χρίστου, Ράμος, Νεοφύτου, Ρόμο

Στον πάγκο οι: Πιερή, Στυλιανού, Βαττής, Κυριάκου, Ευσταθίου, Σταύρου, Πιερή Κ, Πολύζος, Παρούτης.

KΙΤΡΙΝΕΣ: Λοϊζίδης / Σάββα

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: - / Οζίας (2η κίτρινη)