Πήρε φόρα, πλησίασε την κορυφή! (φώτος)

Ασταμάτητος ο Ερμής που πέτυχε την τρίτη σερί νίκη, την τέταρτη σε πέντε αγώνες!

Οι "φτεροπόδαροι" νίκησαν με 2-0 τον Οθέλλο χάρις τα γκολ των Παρούτη και Κατσιαρή.

Στους 18 βαθμούς ο Ερμής που πλησίασε στο -2 την πρωτοπόρο ΈΝΠ. Στους 7 έμεινε ο Οθέλλος που απογοητεύει.

- Εναρξη στο ματς.

- 4' Σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή του Καραμόκο έξω.

- 7' Διαγώνιο σουτ του Παρούτη μόλις έξω. Καλή ευκαιρία για τον Ερμή.

- 9' Σουτ από τον Παπαθανασίου, άουτ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Επιθετικός ο Ερμής στα πρώτα λεπτά, θέλει το γρήγορο γκολ, αμύνεται ο Οθέλλος.

11' Σουτ του Σιαηλλή ψηλά έξω. Πρώτη τελική για τον Οθέλλο.

15' Σουτ του Πουτζιουρή μέσα από την περιοχή δύσκολα σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης

- 20' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ερμή. Εκτός λόγω τραυματισμού ο Γεωργίου, στην θέση του ο Καφατάρης.

δφγγφγγγγδδ

- 25' Νέα διακοπή στο έδαφος ο Μπέριος.

δφδφγδφγγδφγδφ

- 31' Νέα αλλαγή για τον Ερμή και αυτή αναγκαστική. Ο Σασί στη θέση του άτυχου Μπέριου.

- 33' Κίτρινη στον Κυριάκου για τράβηγμα στον Σασί.

(ΣΧΟΛΙΟ) Οι διακοπές χάλασαν... το ματς, έπεσε ο ρυθμός, ο Οθέλλος κέρδισε μέτρα στα τελευταία λεπτά.

- 38' Κίτρινη στον Πουτζουρή

- 39' Ευκαιρία για τον Ερμή, ο Παρούτης έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας, έκανε το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

- 40' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 1-0! Ο Παρούτης! Εξαιρετική κάθετη του Πουτζουρή, πλασέ εύστοχο του Παρούτη και μπροστά ο Ερμής!

σδφδφσδφσφσφσφδ

Ημίχρονο. Μπροστά ο Ερμής με το γκολ του Παρούτη.

Εναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

φγδφγδφγγγγδγγγ

- 50' Μακρινό σουτ του Κατσή σταθερά ο Μέλκας

- 51' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 2-0! Ο Πουτζουρής! Ο Καραμόκο έδωσε έτοιμο... γκολ στον Κύπριο άσο. Διπλασιάζει τα γκολ του ο Ερμής.

- 55' Σουτ από τον Σιαηλλή σε έτοιμοτητα ο Μέλκας

- 57' Πλασέ του Κωνσταντινίδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ

- 61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθελλο, ο Σούτο μέσα από την περιοχή και σε πλεονεκτική θέση έκανε το πλασέ αλλά βρήκε και πάλι σε ετοιμότητα τον Μέλκα!

- 64' Κεφάλια του Ράσπα έξω, νέα τελική ο Οθέλλος.

- 72' Δοκάρι για Ερμή με κεφάλια του Παρούτη!

- 79' Εξαιρετικός ο Μέλκας βγάζει δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Κούκου

- 87' Σουτ από τον Καραμοκο άουτ.