Σπουδαία ΝΙΚΗ ο Ερμής με... 10! (Φώτος)

Ο Ερμής ήταν ο μεγάλος νικητής στην Αθηαίνου, στο ντέρμπι της Β' Κατηγορίας, για την 10η αγωνιστική με αντίπαλο τον Οθέλλο, σε παιχνίδι για τον Β' όμιλο. Η ομάδα του Νίκου Παναγιώτου νίκησε με 3-1, αν και με 10 παίκτες από το 49΄ (σ.σ αποβολή του Μπουλά με 2η κίτρινη).

Στο 4΄ ο Μάρλον το 0-1, στο 60΄ ο Κυπριανού το 1-1, στο 62΄ ο Γεωργίου έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Ερμή και στο 77΄ ο Παπαθανασίου διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Στους 26 βαθμούς ο Ερμής που βρίσκεται στην 1η θέση του Β΄ όμιλου και πλέον στο +9 από τον Οθέλλο που ακολουθεί.

Το ΦΙΛΜ του αγώνα:

-Έναρξη.

-4' ΓΚΟΛ για τον Ερμή με τον Μάρλον! Ο Λοϊζίδης σέντραρε από δεξιά, ο Άισλαν δεν μπόρεσε να διώξει σωστά, η μπάλα στρώθηκε στον Μαρλόν που έκανε το δυνατό σουτ στην κίνηση νικώντας τον Λοΐζου για το 0-1!

-10' Κρατά μπάλα ο Οθέλλος, ψάχνει τον τρόπο να αντιδράσει.

-14' Κίτρινη στον Βουκομπράτοβιτς για δυνατό φάουλ στον Κυριάκου.

-18' Κίτρινη στον Άισλαν για φάουλ στον Γεωργίου.

-19' Άστοχη η εκτέλεση φάουλ του Γαβριήλ, από καλή θέση.

-20' Ατομική προσπάθεια του Φιάκα και σουτ του Κυπριανού, λίγο έξω η μπάλα.

-24' Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο ο Οθέλλος, το κέρδισε ο Κυπριανού. Στο τείχος η εκτέλεση του Άισλαν.

-28' Αυξάνει την πίεση του ο Οθέλλος, κρατά μπάλα και γυροφέρνει έξω απ' την εστία του Πάρντο.

-30' Παιχνίδι με πολλά και δυνατά μαρκαρίσματα στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

-38' Κίτρινη στον Μπουλά για φάουλ στον Κουμουρή.

-40' Κίτρινη στον Κυριάκου για φάουλ στον Μπουλά.

-Νέα κίτρινη, αυτή την φορά στον Παπαγεωργίου για φάουλ στον Κυριάκου

Ημίχρονο

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

49΄ Συνεχίζει με 10 ο Ερμής! Δεύτερη κίτρινη και... κόκκινη στον Μπουλά

57΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο- Είχε... απάντηση ο Πάρντο στο τακουνάκι του Χατζηγιαννακού

60΄ ΓΚΟΛ/Ο Κυπριανού με κεφαλιά ισοφαρίζει

62΄ ΓΚΟΛ/1-2 ο Ερμής! Καταπληκτικό γκολ από τον Γεωργίου! Με ωραία ατομική προσπάθεια βάζει ξανά σε θέση οδηγού τον Ερμή

66΄ Αν και με 10 παίκτες ο Ερμής ψάχνει το 3ο γκολ και θα μπορούσε να το πετύχει, αλλά ο Λοΐζου ήταν σε ετοιμότητα σε δύο περιπτώσεις

70΄ Αποχωρεί με το φορείο ο σκόρερ του 2ου τερμάτος του Ερμή-Ο Κυριάκου στη θέση του Γεωργίου

77΄ ΓΚΟΛ/Ο Παπαθανασίου το 1-3! Σέντρα του Σαμάρα, στο δεύτερο δοκάρι καραδοκούσε ο Κύπριος φορ και δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει

88΄ Το... παλεύει ο Οθέλλος για να... επιστρέψει, αλλά δεν το "επιτρέπει" ο Πάρντο

90΄ Τραυματίας ο Άισλαν, με το ασθενοφόρο θα μεταφερθεί σε ιδιωτική κλινική. Με 10 ο Οθέλλος, έγιναν οι τρεις αλλαγές

7 λεπτά καθυστερήσεις

ΟΘΕΛΛΟΣ: Λοΐζου, Άισλαν, Ευθυμίου (77΄ Τζοντλόφσκι), Κυριάκου (64΄ Τιάγκο), Μπάουμαν, Πουτζιουρής, Κυπριανού, Κουμουρής, Νταμάχου, Φιάκας (46΄ Χατζηγιαννακού), Παπαγεωργίου

Στον πάγκο οι: Κόβατς, Χαρής, Κωνσταντίνου, Τζαμάς, Κόκκορης, Μιχαήλοβιτς

ΕΡΜΗΣ: Πάρντο, Γαβριήλ, Θεοχάρους, Μαρλόν, Παπαθανασίου, Μπουλά, Σαμάρας, Λοϊζίδης, Αντωνίου, Βουκομπράτοβιτς, Γεωργίου (70΄ Κυριάκου)

Στον πάγκο: Αντωνίου, Μαντοβάνη, Μπέλα, Καϊσερλίδης, Κυριάκου, Ορφανίδης, Λύτρας, Πόπιν

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Άισλαν, Κυριάκου, Παπαγεωργίου / Βουκομπράτοβιτς, Μπουλά.

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής:  Παπακώστας Σπύρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια