Τρένο... ο Ερμής και 15ο τρίποντο! (φώτος)

Ασταμάτητος ο Ερμής του Νίκου Παναγιώτου που κέρδισε και τον Ονήσιλλο με 1-0 και έφτασε στην 15η του νίκη στην σεζόν, ανεβαίνοντας στους 28 βαθμούς. Το γκολ πέτυχε ο Ηλίας Γεωργίου στο 80', χρυσή αλλαγή από τον κόουτς των φτεροπόδαρων που είχαν και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο...

-Ξεκίνησε το ματς

-Πεντάλεπτο χωρίς οτιδήποτε ουσιαστικό

-6' Κίτρινη στον Σαμάρα

-7' Πρώτη μεγάλη φάση με διαγώνιο σουτ του Κύπρου, σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου

-15 λεπτά, μοιρασμένο το παιχνίδι

-16' Πτώση του Ριμπέιρο στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Τζόσουα, ο διαιτητής ήταν κοντά. Δεν ξεκαθαρίζει από το ριπλέι αν υπάρχει παράβαση

-23' Κίτρινη στον Λουιζίνιο για φάουλ στον Αντωνίου

-25' Χωρίς φάση εδώ και αρκετή ώρα. Δυνατό παιχνίδι με πολλά φάουλ

-26' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με εξ επαφής σουτ του Παπαθανασίου, ο Λουιζίνιο έβαλε το πόδι, κόρνερ η μπάλα

-27' Πολύ δυνατό τάκλιν του Μπουλά στον Τζιαλό, θα έπρεπε να δει την κίτρινη κάρτα

-39' Επικίνδυνο σουτ του Ντεβέσα εκτός περιοχής, λίγο έξω

-41' Μεγάλη, διπλή φάση για τον Ερμή. Πρώτα ο Παπαθανασίου έκανε κεφαλιά, απέκρουσε δύσκολα ο Κωνσταντίνου και μετά ο Λοϊζίδης εξ επαφής έκανε το τελείωμα, απέκρουσε ξανά ο τερματοφύλακας, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και έξω

-43' Νέα ευκαιρία για την ομάδα του Νίκου Παναγιώτου, ο Μπέλα πλάσαρε μόλις έξω από το σημείο του πέναλτι

-44΄Κάρτα στο Νικολάου για φάουλ στον Κύπρου

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Ο Ερμής ήταν πολύ πιο επικίνδυνος, έφτιαξε 3-4 καλές φάσεις όμως δεν μπόρεσε να τις τελειώσει

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

-56' Σουτ του Μπέλα, κοντράρει και πάει κόρνερ

-57' Από το κόρνερ απειλεί ο Ερμής με την κεφαλιά του Τζόσουα να πάει λίγο έξω

-58' Κίτρινη στον Παπαθανασίου για επικίνδυνο τάκλιν

-60' Κίτρινη στον Κατσιάρη για φάουλ στον Μπουλά

-62' Ο Γεωργίου στη θέση του Μπέλα

-64' Πλησιάζουν ξανά το γκολ οι φτεροπόδαροι με διαγώνιο σουτ του Γαβριήλ, λίγο έξω

-67' Κάρτα στον Μπουλά για κράτημα

-70 Κίτρινη και στον Φωτίου

-73' Κίτρινη στο Νίκο Παναγιώτου για διαμαρτυρίες

-76' Ο Κωνσταντίνου στη θέση του Νικολάου

-79' Καλή στιγμή για τον Ονήσιλλο με την κοντινή κεφαλιά του Λουιζίνιο να φεύγει έξω

-80' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ηλίας Γεωργίου έκανε εξαιρετικό κοντρόλ στην περιοχή υπό πίεση και με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από κοντά άνοιξε το σκορ. Πολύ ωραίο γκολ

-85' Ο Κάστανος στη θέση του Κατσιαρή

-92' Ο Καϊσερλίδης στη θέση του Μπουλά

-Τέλος το τρίποντο στην ομάδα της Αραδίππου

Ερμής: Πάρντο, Λοϊζίδης, Αντωνίου, Γαβριήλ, Μπέλα (62' Γεωργίου), Σαμάρας, Ντεβέσα, Τζόσουα, Μπουλά (92' Καϊσερλίδης), Κύπρου, Παπαθανασίου

Ονήσιλλος: Κωνσταντίνου, Φωτίου, Σεμέδο, Τζιαλό, Λουιζίνιο, Νικολάου (76' Κωνσταντίνου), Μπατίστα, Κορέια, Καλλής, Ριμπέιρο, Κατσιαρής (85' Κάστανος)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σαμάρας, Παπαθανασίου, Μπουλά / Λουιζίνιο, Νικολάου, Κατσιάρης, Φωτίου