ΕΥΚΟΛΗ πρόκριση για τον Εθνικό... (φώτος)

Ο Ονήσιλλος Σωτήρας αποδείχθηκε... χαμηλό εμπόδιο για τον Εθνικό Άχνας, στην πρώτη φάση του Κυπέλλου Coca - Cola. Η ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη κέρδισε με 5-1 και προκρίθηκε εύκολα στον β' γύρο. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το www.kerkida.net ήταν στο Τάσος Μάρκου.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-Δεκάλεπτο, ο Εθνικός έχει την κατοχή αλλά δεν έχει δημιουργήσει κάποια καλή στιγμή

-12' Σέντρα του Χαραλάμπους, γυριστό του Μάριου Ηλία, μπλοκάρει ο Κωνσταντίνου

-20λεπτο χωρίς κάποια άλλη καλή στιγμή, Εθνικός η ομάδα που κρατάει μπάλα

-30' Κακό ποιοτικά παιχνίδι. Ο Ονήσιλλος είναι κλεισμένος πίσω και κρατά με σχετική άνεση τους αντιπάλους έξω από την περιοχή του

-35' Πλασέ του Μαρκόβσκι,η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κωνσταντίνου

-37' Δυνατό σουτ του Κκονέ από μακριά,η μπάλα κόντραρε και έφυγε έξω

-41' Κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά, σουτ του Παπαγεωργίου,η μπάλα χτυπήσει σε αντίπαλο και έφυγε σε κόρνερ

-45' Ένα λεπτό η καθυστέρηση του πρώτου ημιχρόνου

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

-46' Αλλαγές για τον Εθνικό. Ευσταθίου και Φοινίρης αντί Μαρκόφσκι και Π.Ιωάννου

-46' Αλλαγές για τον Ονήσιλλο. Γαβαλίδης και Τζούλιου αντί Μαραθωνίτη και Μπατίστα

-47' ΓΚΟΛ 0-1 η Άχνα με δυνατό, αριστερό σουτ του Δημήτρη Χαραλάμπους εντός περιοχής

-52' ΓΚΟΛ... Διπλασιάζει τα τέρματα του ο Εθνικός με τον Αντρέα Ηλία να πλασάρει εύστοχα στο τετ α τετ με τον Κωνσταντίνου

-53' Ολοκληρώνει με τις αλλαγές ο Ονήσιλλος. Μ. Χαραλάμπους αντί Αναστασίου.

-60' Ολοκληρώνει και ο Εθνικός με τις αλλαγές. Κουσιάππας αντί Παπαγεωργίου.

-63' ΓΚΟΛ, 0-3 με τον Μάριο Ηλία να πλασάρει εύστοχα σε κενή εστία

-66' Ακόμα ένα ΓΚΟΛ, σκόρερ και πάλι ο Μάριος Ηλία

-80' ΓΚΟΛ, ανεβάζει το σκορ στο 0-5 ο Εθνικός με τον Μαρκόβσκι

-82' Ο Πιτσιλλίδης σκοράρει για τον Ονήσιλλο, 1-5

-ΤΕΛΟΣ, μια άνετη πρόκριση για τον Εθνικό Άχνας

Ονήσιλλος: Κωνσταντίνου, Ευσταθίου, Κάστανος, Μαυρουδής, Κωνσταντίνου, Αναστασίου (53' Μ. Χαραλάμπους), Μπατίστα (46' Τζούλιου), Καλλής, Μαραθωνίτης (46' Γαβαλίδης), Κατσιαρής, Πιτσιλλίδης

Εθνικός Άχνας: Στρατηλάτης, Κ.Ηλία, Μ.Ηλία, Χαραλάμπους, Σ.Κκονέ, Μπ.Μαρκόσκι (46' Ευσταθίου), Χριστοφή, Α.Ηλία, Παπαγεωργίου (60' Κουσιάππας), Ιωάννου (46' Φοινίρης), Ι.Μαρκόβσκι

Διαιτητής: Ανδρέας Στρούθου
Βοηθοί διαιτητές: Ευαγόρας Ευαγόρου, Ανδρέας Μιχαηλίδης
Τέταρτος διαιτητής: Αλέξης Προκοπίου
Παρατηρητής διαιτησίας: Μιχάλης Αργυρού