Ματσάρα και... διπλό στο Δασάκι ο Οθέλλος στο 96' (φώτος)

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς στο Δασάκι ο Οθέλλος παρότι έμεινε στο σκορ πίσω δύο φορές ισοφάρισε δις και... πήρε τη νίκη στο 96’  3-2 με σκόρερ τον Πιτσιλλίδη. Φωνάζουν οι γηπεδούχοι για το νικήτηριο γκολ.

Για τους γηπεδούχους το σκορ άνοιξε ο Περατικός στο 12’, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 51’ με τον Κατσιατή. Ένα λεπτό αργότερα η ομάδα της Άχνας πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Γκόμες μέχρι που ο Μαύρου στο 68’ με σέντρα-σουτ πέτυχε το 2-2.

Το σασπένς κράτησε μέχρι το τέλος και… στο 96’ ο Πιτσιλλίδης πέτυχε το τελικό 2-3.

Να σημειωθεί ότι ο Οθέλλος στο 57’ είχε χαμένο πέναλτι με τον Ναρντίνι.
Με τη νίκη της αυτή η ομάδα της Αθηαίνου έφτασε τους 6 βαθμούς.  Στους 6 παρέμεινε η ομάδα της Άχνας που δέχθηκε την πρώτη της ήττα.

-Πρώτο σφύριγμα και σέντρα στην αναμέτρηση...

5' Καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά, με επιθετική διάθεση και οι δύο ομάδες.

10' Φάουλ σε καλή θέση για τον Οθέλλο, εκτέλεσε ο Ναρντίνι, ψηλά έξω.

11' Ωραία ενέργεια του Βάντερ και σουτ με το αριστερό, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

g e

12' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό! Ο Βάντερ εκτέλεσε το κόρνερ από αριστερά και σημάδεψε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ο Περατικός με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Ταουντούλ για το 1-0!

18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Σέντρα του Βάντερ, ο Κυριάκου... τσίμπησε προ του Ηλία που περίμενε να σκοράρει από κοντά, σε κενή εστία.

20' Σέντρα του Κυριάκου από δεξιά, κεφαλιά του Πάντα, έξω η μπάλα.

22' Απειλεί ξανά ο Οθέλλος. Δυνατό σουτ του Κατσιατή, λίγο έξω.

35' Μειώθηκε αρκετά ο ρυθμός. Πολλά φάουλ στην μεσαία γραμμή.

37' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εθνικό. Εκτέλεσε ωραία ο Βάντερ, ο Ταουντούλ απέκρουσε εντυπωσιακά.

Τέλος Α' ημιχρόνου...

47' Σουτ του Περατικού από διαγώνια θέση εντός περιοχής, ψηλά έξω.

1-1 othe

51' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλου που φέρνει το παιχνίδι στα ίσα! Ατομική ενέργεια του Σούτο από δεξιά εντός περιοχής και γύρισμα, ο Κατσιατής πλάσαρε εύστοχα για το 1-1!

2-1 εθν

52' ΓΚΟΛ 2-1 για τον Εθνικό! Άμεση απάντηση για τους γηπεδούχους που σκόρερ ένα λεπτό μετά το γκολ που δέχθηκαν! Σκόρερ ο Φαουστίνο Γκόμες με ωραία κεφαλιά από κοντά!

57 Πέναλτι για τον Οθέλλο, για χέρι του Ιωάννου.

ΧΑΜΕΝΟ πέναλτι για τον Οθέλλο! Ο Ναρντίνι ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Μπογκαντίνοφ έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και απεκρουσε εντυπωσιακά!

64' Κεφαλιά του Ναρντίνι, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

2-2 οθ

68' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει ξανά Οθέλλος! Ο Μαύρου από πλάγια και αριστερά εντός περιοχής, έκανε κάτι σαν σέντρα - σουτ, ξεγελώντας τον Μπογκαντίνοφ και φέρνοντας το ματς εκ νέου στα ίσα!

78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο, πλασέ του Πιτσιλλίδη από κοντα, με τον Μπογκαντίνοφ εξουδετερωμενο, ψηλά έξω.

90' Mπήκε το ματς στις καθυστερήσεις...

οθ

90+6' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο που ολοκληρώνει την μεγάλη ανατροπή! Σκόρερ ο Πιτσιλλίδης με ψηλοκρεμαστό πλασέ από κοντά! Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Εθνικού για οφσάιντ στον σκόρερ.

Τέλος αγώνα...

Εθνικός Άχνας: Μπογκαντίνοφ, Κέζος, Περατικός, Βάντερ (74' Κ.Ηλία), Δ. Χαραλάμπους (74' Καλλένος), Γκόμες (73' Λίμα), Κουντόμπιακ, Α. Ηλία (61' Ράνος), Ιωάννου, Μ. Χαραλάμπους (86' Ομπάμα), Κουσιάππας.

Οθέλλος: Ταουντούλ, Ναρντίνι, Κυριάκου, Πάντα (72' Πιτσιλλίδης), Χριστοδούλου, Σούτο, Κ.Κυριάκου, Κατσιάτης (88' Ιωάννου), Καστάνας, Μαύρου (79' Παπαθανασίου), Κούκου

KITΡΙΝΕΣ: Περατικός, Μπογκαντινοφ, Κ. Ηλία  / Καστάνας, Παντά, Κυριάκου