Πρώτη νίκη για ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα β΄ κατηγορίας για την FREEDOM24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα καθώς στον αγώνα που άνοιξε την 2η αγωνιστική επικράτησε στην έδρα της, της ΕΝΑΔ με 2-0.

Τα γκολ για την ομάδα του Κωνσταντίνου Χαραλαμπίδη πέτυχαν οι Κβάσουκ στο 5ο λεπτό και  Καρασάουσκας στο 68ο λεπτό.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα πήραν μια δίκαιη νίκη και ανέβηκα στους 4 βαθμούς.

Από την άλλη η ΕΝΑΔ του Κώστα Καϊάφα δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την εστία του Κοντογιάνης και μοιραία δέχθηκαν την δεύτερη τους ήττα στο πρωτάθλημα σε δυο αγώνες και παραμένει χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα.

Πιο κάτω το Live της αναμέτρησης:

-1' Άρχισε ο αγώνας.

Στην κατοχή η ομάδα της ΕΝΥ.

-5' Γκολ και 1-0 για την ΕΝΥ.

Ο Κβάσουκ έφυγε μόνος απέναντι στον Παχίπη και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

-14' Καλύτερη η ΕΝΥ σ' αυτα τα πρώτα λεπτά ελέγχει τον αγώνα.

-16' Ευκαιρία για την ΕΝΥ Σουτ του Καρασάουσκας πάνω στον Κιουρτσίδης η μπάλα.

ωψβωωψ

-18' Κίτρινη στον Μπράνκο της ΕΝΥ.

-26' Κρατά το προβάδισμα της η ΕΝΥ χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

δσφδσ

-36’ Καλό γύρισμα του Γεωργίου στην περιοχή του Κιουρτσίδη κανείς όμως από τους συμπαίκτες του δεν ήταν στην πορεία της μπάλας.

φγγφγ

-40' Αλλαγή για την ΕΝΑΔ εκτός ο Χαραλάμπους στη θέση του ο Κωνσταντινίδης.

-42' Πρώτη καλή στιγμή για την ΕΝΑΔ με τον Οικονόμου μέσα από την περιοχή να κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω.

-45+2 Κίτρινη στον Λαφράνς.

Τέλος ημιχρόνου.

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Αλλαγή για την ΕΝΥ εκτός ο Χραλάμπους στη θέση του ο Πουτζουρής.

-55' Κίτρινη στον Μπάρτι της ΕΝΥ.

-55' Αλλαγές για την ΕΝΑΔ εκτός οι Οικονόμου και Σαμπάχ στις θέσεις τους οι Φροσξυλλιάς και Σαλέρνο.

-58' Αλλαγή για την ΕΝΥ εκτός ο Γεωργίου στη θέση του ο Ρουσιάς.

δσφσδφδ

-68' γκολ και 2-0 για την ΕΝΥ.

Από το ύψος της περιοχής ο Καρασάουσκας έκανε το δυνατό πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Κιουρτσίδης για το 2-0.

-72' Αλλαγές για την ΕΝΑΔ εκτός οι Παχίπης και Σάσι στις θέσεις τους οι Έντρι και Μαύρου.

-82' Αλλαγές για την ΕΝΥ εκτός οι Τιάγκο και Κβάσουκ στις θέσεις τους οι Πανκόφ και Κβάσου.

-87' Ευκαιρία για την ΕΝΥ πλασέ του Ρουσιά πάνω στον Κιουρτσίδης.

Τέλος του αγώνα.

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: Κοντογιάνης, Κχάλεκ, Χριστοδούλου (9' Οφορνάντου), Μπάρτι, Μπράνκο, Κβάσουκ (82' Οκκαρίδης), Γεωργίου (57' Ρουσιάς), Χαραλάμπους (46' Πουτζουρής), Καρασάουσκας, Κυριάκου, Τιάγκο (82' Πανκόφ)

Στον πάγκο: Ντούριν, Τζαλμά, Ρουσιάς, Οικονομίδης, Πουτζουρής, Μαραγκός, Κέζος, Οκκαρίδης, Οφορνάντου.

ΕΝΑΔ: Κιουρτσίδης, Παχίπης (73' Έντρι), Οικονόμου (55' Φροξυλλιάς), Λουκαϊδης, Ασαμόα, Λαφράνς, Μορένο, Σάσι (73' Μαύρου), Χαραλάμπους (40' Κωνσταντινίδης), Σαμπάχ (55' Σαλέρνο), Ρονταλέγκα

Στον πάγκο: Βασιλείου, Μπιέλικοφ, Τσολάκης, Εντρι, Σκουρτάι, Φροξυλλίας, Μαύρου, Φυλακτού, Σοάρες, Σαλέρνο, Πατσαλίδης, Κωνσταντινίδης.

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας

Α' Βοηθός Διαιτητής: Ταραπουλούζης Σίμος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγγελίδης Σάββας

4ος Διαιτητής: Θεοδώρου Χαράλαμπος