Ολυμπιακός - Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα: "Διπλό" και τρίτη συνεχόμενη νίκη

Η Freedom24 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα νίκησε με 1-0 τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Σπουδαίο τρίποντο για την ομάδα της Λεμεσού που πέτυχε την τρίτη της συνεχόμενη νίκη και ανέβηκε στη δεύτερη θέση. "Χρυσός" σκόρερ ο Κέζος.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του.

-Σέντρα στο ματς.

-3' Σκοράρει ο Ύψωνας με τον Καρασάουσκας, αλλά είναι υψωμένο το σημαιάκι.

-5' Eκτέλεση φάουλ από τον Οικονομίδη, με κεφαλιά ο Γεωργίου δίνει την μπάλα στον Κοντογαννίδη.

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

-25΄ Σουτ του Πάτρικ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

-30' Σουτ του Τριάνα από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο κίπερ του Ύψωνα.

-43' Mεγάλη ευκαιρία για τον Ύψωνα. Κάθετη πάσα από τον Τιάγκο, ο Γεωργία αστοχεί από ευνοική θέση.

-44' Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-Παιχνίδι κέντρου και στο δεύτερο ημίχρονο.

-60 Κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

-65' ΓΚΟΛ για τον Ύψωνα. Σε μια από τις λιγοστές φάσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ. Έγινε η σέντρα από τον Καρασάουσκας, ο Κέζος από κοντά με πλασέ κάνει το 0-1.

-73' Μετά την επίτευξη του γκολ, ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα αισθητά.

-78' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Έγινε η σέντρα, ο Ντα Λίμα έκανε την κεφαλιά, έξω η μπάλα.

-81' Σουτ του Πάτρικ, στα σώματα η μπάλα.

-Πιέζει ο Ολυμπιακός για την ισοφάριση.

-84' Γέμισμα από τον Πάτρικ, μαζεύει την μπάλα ο κίπερ του Ύψωνα.

-87' Ζήτησαν πέναλτι οι του Ολυμπιακού, τίποτα λέει ο ρεφ.