Διπλό και…. άλμα η Καρμιώτισσα (φώτος)

Πολύτιμη νίκη εκτός έδρας για την Καρμιώτισσα που επικράτησε με 3-1 του Ονήσιλου στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν με κεφαλιά του Ράσιτς στο 33’ ενώ δύο λεπτά αργότερα έγινε και το 2-0 με σουτ του Ντεβέσα εντός περιοχής. Στο 40' ο Κάστανος τραυματίστηκε σοβαρά και έγινε αναγκαστική αλλαγή.  Στο δεύτερο μέρος ο Ονήσιλος μείωσε στο 54’ με πλασέ του Πιρές. Στο 73’ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με δοκάρι μετά από απόκρουση του Καϊρίνου σε σουτ του Πιρές. Στο 89΄ο Αγγελή που μπήκε λίγα δευτερόλεπτα πριν στον αγωνιστικό χώρο, σκόραρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

Στους 9 βαθμούς ανέβηκε η Καρμιώτισσα, ξεπερνώντας τον Ονήσιλο που έμεινε στους 8 βαθμούς.

Το kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

- Έναρξη του αγώνα

6' Σουτ του Ράσιτς, εύκολα μπλοκάρει ο Μέντες

10' Σουτ του Χρίστου εντός περιοχής, στη σωστή θέση ο Μέντες μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια!

13' Ο Ονήσιλος έχει την κατοχή, όμως η Καρμιώτισσα έχει δύο τελικές προσπάθειες μέχρι στιγμής.

19' Κίτρινη στον Κορέια

23' Ανεβαίνει η Καρμιώτισσα, βάζει πίεση ψηλά και ψάχνει τους διαδρόμους προς την περιοχή του Μέντες

31' Συνεχίζει να είναι πιο επιθετική η Καρμιώτισσα, χωρίς ωστόσο τη μεγάλη φάση ως τώρα.

33' ΓΚΟΛ 1-0 η Καρμιώτισσα. Εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου από τα δεξιά, κεφαλιά του Ράσιτς στην καρδιά της περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα!

35' ΓΚΟΛ 2-0 με τον Ντεβέσα! Πάσα του Χατζηβασίλη στον Ντεβέσα μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο να σουτάρει εύστοχα και να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Κακή αμυντική συμπεριφορά από πλευράς Ονήσιλου στη φάση αυτή αφού άφησαν πολλούς ανοιχτούς χώρους.

στρηρτση

38' Σοβαρός τραυματισμός για τον Κάστανο, που δεν πάτησε καλά και γύρισε το γόνατο. Έφυγε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο.

σρτγγρε54

40' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ονήσιλο. Ο Καρβάλιο στη θέση του Κάστανου.

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Ημίχρονο στο παιχνίδι

Διπλή αλλαγή για τον Ονήσιλο... Χίμπα και Βίλμαρ στις θέσεις των Ντομίγκος και Πιτσιλίδη.

Έναρξη β΄μέρους

51΄Καλύτερη η Καρμιώτισσα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, έχει τον έλεγχο του αγώνα.

53' Κίτρινη στον Χαριδίμου για φάουλ στον Πιρές. Σε καλή θέση το φάουλ για τον Ονήσιλο.

54' Κακή εκτέλεση από τον Χίμπα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια

54' ΓΚΟΛ 2-1 μειώνει ο Ονήσιλος με τον Πιρές! Ωραία κάθετη πάσα στον Πιρές που ήταν στην καρδιά της περιοχής και πλάσαρε εύκολα για τη μείωση του σκορ.

χφσωσεφ

55' Κίτρινη κάρτα στον Ράζιτς για διαμαρτυρία

57' Κίτρινη στον Χρίστου

60' Μετά το γκολ ο Ονήσιλος έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ενώ η Καρμιώτισσα έχασε τον έλεγχο που είχε αρχικά στο δεύτερο μέρος.

63’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα... Ο Γεμλί στη θέση του Ντεβέσα

66' Καλή φάση για την Καρμιώτισσα. Λάθος διώξιμο, η μπάλα έφτασε στον Λουίς Κάρλος όμως το σουτ κατέληξε λίγο άουτ.

68' Η Καρμιώτισσα ισορρόπησε και φτιάχνει προϋποθέσεις.

73' Δοκάρι για τον Ονήσιλο... Μακρινό σουτ από τον Πιρές, ο Καϊρίνος ακουμπά την μπάλα που κτυπά και στο δοκάρι!

76' Σέντρα του Φωτίου, κεφαλιά του Βιλμάρ, η μπάλα λίγο έξω. Καλή φάση για τον Ονήσιλο.

77' Κίτρινη στον Καϊρίνο για καθυστερήσεις

84' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Στη θέση του Χαριδήμου μπαίνει ο Κυριάκου.

88΄ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Στη θέση του Λουίς Κάρλος, ο Αγγελή.

89' ΓΚΟΛ ο Αγγελή με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ και 3-1!

τρδηρτηρτη

90' Ο Μαυρουδή στη θέση του Χαβέλκα

90+3 Σύρραξη μεταξύ παικτών στον αγωνιστικό χώρο. Κίτρινη στον Αγγελή και στον Γκασάμα