ΠΑΕΕΚ - ΜΕΑΠ: "Διπλό" κορυφής από την άσπρη βούλα (φώτος)

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας, η ΜΕΑΠ πέτυχε σπουδαίο διπλό, κερδίζοντας την ΠΑΕΕΚ εκτός έδρας με 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Μετά το ημίωρο οι δύο ομάδες έδειξαν πιο ανεβασμένες και στο 40ο λεπτό ήρθε και το πρώτο και μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, με τον Κάστρο να σκοράρει από τα 11 βήματα, σε πέναλτι που κέρδισε ο Μοράις σε μαρκάρισμα του Πηλαβά.

Σο 2ο ημίχρονο η ΠΑΕΕΚ είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ. Άψογη διαχείριση από την ομάδα της ΜΕΑΠ, που είχε και αυτή τις στιγμές της για να "σκοτώσει" το παιχνίδι με αποκορύφωμα το κοντινό σουτ του Λούκα Ανδρέου στο 81'.

Με την νίκη αυτή η ΜΕΑΠ σκαρφάλωσε στην κορυφή με 15 βαθμούς σε έξι αγωνιστικές, ενώ η ΠΑΕΕΚ, παρέμεινε στην 10η θέση με 7 βαθμούς.

ΠΑΕΕΚ: Μιροσάβγεβιτς, Τσολάκης(60' Βαν Μπλερκ), Πηλαβάς(62' Eυαγγέλου), Λουβαρής(46' Ορ), Κουμής, Σόκοβιτς, Ντα Σίλβα, Οκκαρίδης(60' Χρυσοστόμου), Αντωνιάδης(76' Πασιαρδής), Χαραλάμπους, Χατζηκωσταντής

ΜΕΑΠ: Αντωνίου, Μούζουρος, Παναγιώτου, Μοράις, Ανδρέου(85' Χρυσοστόμου), Σπυριδάκης(71' Aνδρέου), Ζανγκο, Φενερίδης(72' Μενσάχ), Κάστρο, Ασημένος(54' Μιχαηλίδης), Ασαμόα