Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια Aρ: Το "ξεκλείδωσε" ο Φλοριάν, το "τέλειωσε" ο Πικής!

Eπιστροφή στις νίκες για τη Νέα Σαλαμίνα!

Οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν με 2-0 την Ομόνοια Αραδίππου χάρη στα γκολ των Φλοριάν και Πική στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Μονόλογος... των γηπεδούχων που άργησαν να σκοράρουν και έβαλαν δύσκολα στον εαυτό τους. Είχε τις ευκαιρίες της η Ομόνοια. Στο 80' ο Φλοριάν, στο 90+3 ο Πικής το τελικό 2-0.

Στους 54 βαθμούς η Νέα Σαλαμίνα, στους 29 η Ομόνοια.

SDFSDFSDFFSDFSDDFDSF

- Εναρξη στο ματς

2' Σουτ στην κίνηση από τον Φλοριάν έξω.

8' Ακυρώνεται γκολ για την Νέα Σαλαμίνα. Σε θέση οφσάιντ ο Δημητρίου που έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Φλοριάν.

10' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φελίπε μόλις έξω.

φσδφσδφδφσφφσδ

16' Σουτ στην κίνηση από τον Νέτο έδιωξε με το κεφάλι σε κόρνερ τελευταία στιγμή ο Γκολομπάρτ

18'  Σέντρα από δεξιά από τον Σέργιου, o Φλοριάν το κεφάλι η μπάλα άουτ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Καλύτερη η Νέα Σαλαμίνα θέλει το γρήγορο γκολ που θα απελευθερώσει... τους ποδοσφαιριστές της από το άγχος.

23' Διαγώνιο σουτ από τον Νικολάου μόλις έξω

25' Πιέζει συνεχώς η Σαλαμίνα, προσπαθεί να ανοίξει... την άμυνα της Ομόνοιας.

fgdfgdfgdfgdfgdfgggdfgf

*Αρκετός κόσμος στο στάδιο "Αμμόχωστος-Επιστροφή"

27' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάγκανιτς σε ετοιμότητα ο Κίσσας

29' Εξαιρετική ενέργεια από αριστερά από τον Λότσι που άδειασε εύκολα τον προσωπικό του αντιπάλο έκανε την μεταβίβαση στην περιοχή ο Αλαμπρίτης έκανε την κεφάλια από καλό σημείο μόλις έξω.

38' Εξαιρετική ενέργεια του Αλαμπρίτη πέρασε τον  Γκολομπάρτ, έπεσε στο έδαφος μέσα στην περιοχή ζήτησε πέναλτι, συνεχίζει το ματς ο ρεφ.

Αλλαγή για Σαλαμίνα έξω Γκολομπάρτ μέσα Καλογήρου.

41' Δοκάρι για την Σαλαμίνα με κεφάλια του Φλοριάν

Ημίχρονο.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

σδασδασδασδσαδαδδ

48' Εκτέλεση φάουλ του Φελίπε στο οριζόντιο δοκάρι και έξω

53' Διαγώνιο σουτ του Νικολάου σταθερά ο Μυτίδης

55' Κίτρινη στον Αλαμπρίτη για διαμαρτυρίες

60' Φελίπε το σουτ από το ύψος της περιοχής δύσκολα σε κόρνερ ο Μυτίδης.

62' Τρίτο δοκάρι για Νέα Σαλαμίνα ο Νικολάου έκανε το γέμισμα στην περιοχή η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.

69' Πρώτη απειλή για την Ομόνοια Αραδίππου στο δεύτερο μέρος, ο Μάγκανιτς υποδέχτηκε εξαιρετικά την μπάλα μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ σε ετοιμότητα ο Κίσσας

71' Μεγάλη ευκαιρία για Σαλαμίνα ο Χατζηπασχάλης έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή έκανε το πλασέ η μπάλα άουτ.

80' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα και 1-0! Ο Φλοριάν! Λάθος πάσα προς τα πίσω από τον Νέτο που έστειλε την μπάλα στον Φλοριάν, ο Γάλλος εκμετάλλευτηκε το λάθος και με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0!

φδφσδφσδφσδφφσφσφσδφ

93' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα και 2-0! Ο Πικής! Γύρισμα από δεξιά του Παύλου ο Πικής μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 2-0.

σδφσδφσδφσδφσδφσφφφσδφσδ

ΤΕΛΟΣ

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου, Δημητρίου, Γκολομπάρτ, Χατζηπασχάλης, Κουμουρής, Νικολάου, Φλοριάν, Χουαν Φελίπε, Ντιακιτέ, Μιγκελίτο

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ανδρέου, Τιμόθεος, Λεμέσιος, Πικής, Κάρλος, Παπακυριακού, Χρίστου, Καλογήρου, Κυριάκου Αντώνης, Κυριάκου Ανδρέας, Χατζηαντώνης

Ομόνοια Αραδίππου: Μυτίδης, Παναγή, Αλαμπρίτης, Ντιόγο, Μάγκανιτς, Λότσι, Τζιαμής, Μπειτς, Βρόντης, Κουμπαρής, Μέντες

Στον πάγκο: Σακκά, Αντωνίου, Μοδέστου, Ηροδότου, Αρκαδιού, Σιήκκης, Πιεράτσι, Σισοκό, Ανένε

Διαιτητής: Ανδρέας Μ. Αργυρού

1ος βoηθός: Νεόφυτος Ζαχαρίου

2ος βοηθός: Xριστόφορος Πρωτοπαπάς

Παρατηρητής διαιτησίας: Χαράλαμπος Σκαπούλλης