Νέα Σαλαμίνα-ΠΟΞ: "Τριάρα" και... τρίτη συνεχόμενη νικη! (φώτος)

Η Νέα Σαλαμίνα, κέρδισε με 3-0 τον ΠΟΞ Ξυλοτύμπου, φτάνοντας την 3η συνεχόμενη της νίκη στο πρωτάθλημα. Σκόρερ για τους "ερυθρόλευκους" οι Μιγκελίτο, Ανδρέου και Πικής. Με την νίκη αυτή η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 20 βαθμούς, ενώ ο ΠΟΞ έμεινε στους 11.  Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net βρέθηκε στο "N. Papas Group Αμμόχωστος-Επιστροφή".

Έναρξη αγώνα...

2' Καλή φάση για τον ΠΟΞ.  Σουτ από τον Ντο Σάντος, η μπάλα έφυγε άουτ

4' Σουτ από το ύψος της περιοχής από τον Κάστρο, η μπάλα άουτ

8' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι. Ο διαιτητής, την έδειξε στον Τζαΐλσον για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Δημητρίου.

14' Διαγώνιο σουτ από τον Λέντριτς. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μιλοσάβλιεβιτς.

Σχόλιο πρώτου δεκαλέπτου: Μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο η φιλοξενούμενη ομάδα, ξαφνιάζοντας την Νέα Σαλαμίνα που δυσκολεύεται μέχρι στιγμής να δημιουργήσει κάτι καλό.

18' ΓΚΟΛ 1-0 για την Νέα Σαλαμίνα με τον Μιγκελίτο. Ο Δημητρίου έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Μιγκελίτο μέσα από την μικρή περιοχή, ανενόχλητος με κεφάλια έγραψε το 1-0.

υοι

30' Γύρισμα από τα δεξιά του Λέντριτς με τον Ντανίλο να μην προλαμβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

34' Ωραία ενέργεια από τον Τζαΐλσον που έκανε το συρτό σουτ μόλις έξω.

37' Δοκάρι για την Νέα Σαλαμίνα μετά από κεφάλια του Ντανίλο. Παραμένει το 1-0.

46' ΓΚΟΛ 2-0 για την Νέα Σαλαμίνα. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα έσκασε στο γήπεδο, έφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα και ο Ανδρέου προ κενής εστίας, έγραψε το 2-0.

46' Τέλος ημιχρόνου...

Έναρξη Β' Μέρους

55' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του 2ου ημιχρόνου

58' Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Ανδρέου

60' Σουτ από τον Κάστρο με την μπάλα να καταλήγει σε πόδια αμυνόμενου και να περνάει σε κόρνερ

61' Σουτ από τον Κάστρο έδιωξε δύσκολα ο Κίσσας

66' Ωραία ατομική ενέργεια από τον Τζαΐλσον που άδειασε δύο αντιπάλους, έκανε το σουτ όμως ο Κίσσας ήταν και πάλι σε ετοιμότητα. Παραμένει το 2-0 για την Νέα Σαλαμίνα.

75' Μακρινό σουτ από τον Δημητρίου σταθερά ο Κίσσας

76' Κίτρινη στον Ντανίλο

78' Σουτ του Ντανίλο έξω

81' ΓΚΟΛ 3-0 για την Νέα Σαλαμίνα με κοντινό πλασέ από τον Πική.

84' Πλασέ του Γκόμες δύσκολα σε κόρνερ ο Κίσσας.

88' Δοκάρι ο Ξυλοτύμπου με τον Δημητρίου μετά από δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή

Τέλος αγώνα...

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Δημητρίου, Ανδρέου, Παύλου, Ντανίλο, Παντελή, Λέντριτς, Καλογήρου, Φελίπε, Ντιακιτέ, Μιγκελίτο

ΠΟΞ: Μιλοσάβλιεβιτς, Νέτο, Ντο Σάντος, Ποντικός, Τζαϊλσον, Καλλένος, Φωτίου, Νικολάου, Παρούτης, Κάστρο, Μελάς

Διαιτητής: ΚΩΣΤΑ, ΡΟΒΕΡΤΟΣ

Boηθοί: ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΑΔΑΜΟΣ - ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ, ΧΡΙΣΤΟΣ

Παρατηρητής: ΑΡΓΥΡΟΥ, ΜΙΧΑΛΗΣ