Καλπάζει η Ομόνοια Αραδίππου, νίκησε και την Ομόνοια 29Μ!

Η Ομόνοια Αραδίππου συνεχίζει ακάθεκτη την εξαιρετική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας. Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Αιμίλου Τέκκη που ξεπέρασε με επιτυχία και το εμπόδιο της Ομόνοιας 29Μ. Με γκολ των Αβραάμ και Παναγή οι “κυανόλευκοι” νίκησαν με 2-0 τους “πράσινους” και έφτασαν στους 9. Στους 6 παρέμεινε η Ομόνοια 29Μ.

-Σέντρα στο ματς.

j

-3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

-5΄ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Αρτεμίου, κοντράρει η μπάλα και μαζεύει εύκολα ο Κυριακίδης.

-6' Σουτ με το αριστερό από τον Φροξυλιά, έξω.

-7' Ακόμα ένα σουτ από τον Ματθαίου αυτή την φορά. Λίγο πάνω από την εστία του Κυριακίδη η μπάλα.

-10' Καλύτερη και πιο επιθετική η Ομόνοια 29Μ στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

-11' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια Αραδίππου. Έγινε η μπαλιά από τον Κουμπαρή, σούταρε συρτά ο Ριμπέιρο, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαστυλιανού.

-18' Ισορρόπησε η Ομόνοια Αραδίππου.

-23' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα για φάουλ πάνω στον Ανδρέου.

-25' Σουτ του Αρτεμίου, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

-28΄ Στο έδαφος ο Σάκης Κύπρου.

d

-29' Σηκώνεται ο Κύπριος άσος, είχε χτυπήσει στο κεφάλι, όμως είναι καλά.

-31' Κίτρινη κάρτα στον Κύπρου για φάουλ πάνω στον Κουμπαρή.

-34' Εκτέλεση κόρνερ από την Ομόνοια 29Μ, διώχνει με γροθιές ο Κυριακίδης.

-38' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου με τον Σέργη Αβραάμ. Έγινε η κάθετη μπαλιά από τον Κουρούπη, η μπάλα φτάνει στον Σέργη Αβραάμ που σκοράρει μέσα από την μικρή περιοχή.

-Έντονες διαμαρτυρίες από την Ομόνοια 29Μ για οφσάιτ. Οι επαναληπτικές προβολές δείχνουν ότι καλυπτόταν ο παίκτης της Ομόνοιας Αραδίππου.

-44' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια Αραδίππου με ένα γύρισμα του Ριμπέιρο, να κόβεται πάνω στη γραμμή από τον Δημητρίου.

- Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-46 Τριπλή αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ. Αντωνίου, Σταύρου και Σοφοκλέους μέσα. Φροξυλιάς, Ματθαίου και Αρτεμίου έξω.

-47' Στο έδαφος ο Κύπρου μετά από πάτημα που δέχτηκε. Διακοπή στο ματς προσωρινή...

d

-50' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου. Εκτελέστηκε το κόρνερ. Πρώτη κεφαλιά από τον Ριμπέιρο, δεύτερη και πετυχημένη κεφαλιά από τον Παναγή που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-51' Επιστρέφει ο Κύπρου στον αγωνιστικό χώρο.

-54' Mέσα ο Βασιλείου, έξω ο Φιλίππου.

-60' Κεφαλιά από τον Αντωνίου μετά από εκτέλεση κόρνερ, εντελώς άστοχη.

-63' Μέσα ο Καλλής, έξω ο Ακόστα.

-65' Καλή στιγμή για την Αραδίππου με τον Καλλή, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαστυλιανού.

-68' Διαμαρτυρίες από την Ομόνοια 29Μ για πέναλτι, για ανατροπή του Δημητρίου μέσα στην περιοχή. Ο ρεφ Αντωνίου έδωσε κατοχή για την Ομόνοια Αραδίππου.

-70' Κίτρινη κάρτα στον Ζεζίνιο.

-71' Αναστασίου μέσα, Παναγή έξω.

-72' Εκτέλεση φάουλ από τον Σταύρου, έγινε το γυριστό, κοντράρει η μπάλα και πάει έξω.

-74' Έξω ο Φοινίρης, μέσα ο Κονομής.

-83' Κίτρινη κάρτα για τον Κουμπαρή.

-84'  Αναγκαστική αλλαγή για την Αραδίππου, έξω ο Λοιζίδης μέσα ο Βρόντης.

-84' Μέσα και ο Σουλεημάν, έξω ο Αλαμπρίτης.

-88' Σουτ του Σουεημάν μαζεύει ο Παπαστυλιανού.

-Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-90' Σουτ του Ριμπέιρο, διώχνει ο κίπερ της Ομόνοιας 29Μ.