Ομόνοια 29Μ - Καρμιώτισσα: "Χ"άρηκαν... οι γηπεδούχοι! (Φώτος)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Ομόνοια 29Μ και Καρμιώτισσα, το απόγευμα της Κυριακής (23/01). Χαρούμενοι με το "Χ" οι γηπεδούχοι, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν και στην συνέχεια έπαιξαν με παίκτη λιγότερο. Άφησαν... δύο βαθμούς οι φιλοξενούμενοι, στην μάχη που δίνουν για άνοδο στην Α' Κατηγορία. Καλλής και Γαβριηλίδης οι σκόρερ.

-5' Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η Καρμιώτισσα και δημιούργησε ήδη 2-3 προϋποθέσεις για γκολ.

-15' Ισορρόπησε η Ομόνοια 29Μ και προσπαθεί να βγει και αυτή στην επίθεση. Έχει κόπασε η αρχική πίεση της Καρμιώτισσας.

-16' Παράλληλη μπαλιά του Αντωνίου από τα αριστερά μέσα στην περιοχή όμως ο αμυντικός της Καρμιώτισσας έδιωξε σε κόρνερ! Καλή φάση για τους πράσινους.

-25' Έχει την κατοχή η Καρμιώτισσα όμως οι γηπεδούχοι στέκονται καλά στην άμυνα και δεν την αφήνουν να φτιάξει ευκαιρίες.

-27' Εκτέλεση φάουλ από τον Γκακπέ, ο Δημοσθένους έδιωξε με υπερένταση, σουτ στην επαναφορά από τον Ντεβέσα όμως διώχνουν οι της Ομόνοιας πριν γίνει η φάση επικίνδυνη.

-30' Τετ-α-τετ ο Γκακπέ για την Καρμιώτισσα, το σουτ του κατέληξε άουτ. Ως μη γενόμενη τελικά η φάση αφού υποδείχθηκε οφσάιντ.

-39' Mέσα στην περιοχή ο Χατζηβασίλης, ζήτησε πέναλτι για χέρι του Μιχαήλ. Ο ρεφ δείχνει να συνεχιστεί κανονικά.

-40' Ο Απόλλωνας Βασιλείου έφυγε στην πλάτη της άμυνας σε τετ-α-τετ όμως ο δεύτερος βοηθός δείχνει οφσάιντ. Έντονες διαμαρτυρίες από την Ομόνοια 29Μ.

44’ Σουτ του Καλλή εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη της Ομόνοιας 29Μ και καταλήγει κόρνερ! Διαμαρτύρονται για χέρι οι της Καρμιώτισσας.

-47' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα! Σκόρερ ο Καλλής! Έγινε ένα γυριστό σουτ στην περιοχή απέκρουσε ο Δημοσθένους, στην επαναφορά κοντά στη μικρή περιοχή ο Καλλής έπιασε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

-51' Τεράστια φάση για την Ομόνοια 29Μ. Ο Βασιλείου μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά έκανε την μπαλιά στον Ιερείδη στη μικρή περιοχή, που εκτός ισορροπίας βρήκε την μπάλα και αυτή κατέληξε μόλις άουτ!

-60 Έχει πάρει μια άγρια ομορφιά και έχει "ανοίξει" το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να φτιάχνουν συνεχώς επιθέσεις.

-63' Εκτός Ιερείδης και Βασιλείου, μέσα Πιτταράς και Αρτεμίου

-64' ΓΚΟΛ 1-1 με Γαβριηλίδη! Ο Χρίστος Γαβριηλίδης έπιασε ένα πολύ ωραίο γυριστό σουτ από πλάγια αριστερά στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

δρτγρτγ

-69' Κόκκινη για την Ομόνοια 29Μ, στον Κουζάρη. Για το ότι "γκρέμισε" με τράβηγμα τον Χατζηβασίλη που έβγαινε μόνος τετ-α-τετ.

δρτγηρτη

-75' Μέσα στην περιοχή ο Γκακπέ, έπιασε το σουτ μόλις άουτ! Καλή φάση για την Καρμιώτισσα.

-85' Καλή φάση για την Καρμιώτισσα. Σουτ από τον Ντεβέσα, απέκρουσε σωτήρια ο Δημοσθένους!

-90+2 Απίθανη φάση για την Καρμιώτισσα! Ο Χρίστου έκανε την κεφαλιά η μπάλα κατέληξε στον Χατζηβασίλη το σουτ του εξ’ επαφής απέκρουσε ο Δημοσθένους, στην συνέχεια έγινε μελέ στη μικρή περιοχή όμως ο Δημοσθένους και η άμυνα της Ομόνοιας 29Μ κατάφεραν να διώξουν σωτήρια!