Ομόνοια και... Ομόνοια το μοίρασαν! (φώτος)

Ισοπαλία στο ΓΣΖ μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με πολύ ωραία ατμόσφαιρα στις κερκίδες...

Ομόνοια Αραδίππου και Ομόνοια 29ης Μαΐου έμειναν στο 1-1 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας, με τα δυο γκολ να έρχονται στο Β' μέρος. Ο Ριμπέιρο στο 64' άνοιξε το σκορ (και ενώ τρία λεπτά νωρίτερα είχε χάσει πέναλτι) και ο Φροξυλιάς ισοφάρισε στο 85', με τον σκόρερ των φιλοξενούμενων να αποβάλλεται δυο λεπτά αργότερα με δεύτερη κίτρινη.

Με τον ένα βαθμό η 29Μ έφτασε στους 11 ενώ στους 5 είναι η ομάδα της Αραδίππου.

Το kerkida.net ήταν στο ΓΣΖ...

-Δυναμικό "παρών" από τη Θύρα 9

Έναρξη...

8' Ωραία ενέργεια από τον Ιερείδη που άδειασε δύο αντιπάλους έκανε το σουτ, άουτ η μπάλα

9' Κίτρινη στον Γαβριηλίδη για δυνατό φάουλ στον Κυπριανού

-Αρκετοί οι οπαδοί και των γηπεδούχων

16' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια Αραδίπου. Ο Ριμπέιρο πάσαρε στον Κυπριανού που από πλεονεκτική θέση, λίγο δεξιά έκανε το δυνατό σουτ μόλις άουτ η μπάλα

20' Κίτρινη στον Κουμπαρή για  μαρκάρισμα στον Μήτα

21΄ Κεφαλιά του Κύπρου, η μπάλα άουτ

24' Σουτ του Ριμπέιρο, έδιωξε δύσκολα ο Δημοσθένους

25' Σουτ του Ριμπέιρο στην κίνηση έξω

-Πάτα καλύτερα η Ομόνοια Αραδίπου που δημιουργεί με ευκολία ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Δημοσθένους

30' Κίτρινη στον Λότσι για μαρκάρισμα πάνω στον Ιερείδη

33' Σουτ του Φροξυλιά από καλό σημείο, ψηλά έξω

37' Πλασέ του Κυπριανού μέσα από την περιοχή, δύσκολα ο Δημοσθένους

38' Κεφάλια από τον Κυπριανού, μόλις έξω

44' Σουτ του Φροξυλιά σταθερά ο Σακκάς

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

-Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

-52' Ο Κύπρου τραυματίστηκε σε σύγκρουση με τον Τσιάμη και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο, υποβασταζόμενος από τον ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας Αραδίππου - Δείτε εδώ

-55' Δεν μπορεί να συνεχίσει ο έμπειρος επιθετικός, μέσα ο Μαυροφτής

-56' Κίτρινη στο Νέτο για επικίνδυνο παίξιμο

87κ8κκ8

-60' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ομόνοια Αραδίππου σε ανατροπή του Κυπριανού από τον Δημοσθένους

-61' Ο Δημοσθένους "διάβασε" την εκτέλεση του Ριμπέιρο, έπεσε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι!

879789789

-64' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ριμπέιρο έφυγε πίσω από την άμυνα και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ αμέσως μετά το χαμένο του πέναλτι

-73' Ωραία ατομική ενέργεια από τον Νέτο που έκανε το σουτ μόλις έξω

-80' Κράτα με σχετική ευκολία το υπέρ της 1-0 η Ομόνοια Αραδίπου, κυκλοφορεί την μπάλα και δεν δίνει την ευκαιρία στον αντίπαλο να πίεσει

-82' Σουτ από τον Φροξυλιά, έδιωξε δύσκολα ο Σακκάς

-84' Κεφάλια του Αλαμπρίτη μέσα από την μικρή περιοχή, έξω. Μεγάλη ευκαιρία να κλειδώσει το τρίποντο η Ομόνοια Αραδίπου

677667678

-85' ΓΚΟΛ 1-1! Η Ομόνοια 29Μ ισοφαρίζει με ωραίο πλασέ του Φροξυλιά μέσα από την περιοχή

φδφδηδφηδηφ

-87' ΑΠΟΒΟΛΗ για τους φιλοξενούμενους. 2η κίτρινη στον Φροξυλιά από τον διαιτητή, γιατί "έπαιξε" την μπάλα πριν σφυρίσει ο διαιτητής σε εκτέλεση φάουλ.

-93' Σουτ του Μιχαήλ, έδιωξε δύσκολα ο Σακκάς.

-Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή.

Ομόνοια Αραδίππου: Σακκά, Μοδέστου, Κυπριανού, Νέτο, Λότσι, Τσιάμης, Ανδρέου, Σιήκκης, Πιεράτσι, Κουμπαρής, Ριμπέιρο

Στον πάγκο: Mυτίδης, Κυριακίδης, Αλαμπρίτης, Ηροδότου, Κωνσταντίνου, Βρόντης, Χρυσοστόμου, Λόπες, Κκωστή, Ιβάνοφ

Oμόνοια 29Μ: Δημοσθένους, Κονομής, Ιερείδης, Φροξυλιάς, Γαβριηλίδης, Κύπρου, Σοφοκλέους, Ρ. Μιχαήλ, Μήτας, Στουππής, Παχίπης

Στον πάγκο: Μ. Μιχαήλ, Μιλτιάδους, Αντωνίου, Μαυροφτής, Σακκή, Σοφοκλέους, Κουζάρης, Παπαθεοχάρους, Κωνσταντίνου, Πολυχρονίδης