ΕΝΠ-Ομόνοια 29M: Ακάθεκτοι οι βυσσινί! (φώτος)

Συνέχισε ακάθεκτη την πορεία της προς την Α' Κατηγορία η ΕΝΠ.

Το απόγευμα του Σαββάτου (04/12) η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά επικράτησε με 2-0 της Ομόνοιας 29Μ, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους νικητές, με τον Ηλία στο πρώτο και τον Ντα Σίλβα στο δεύτερο. Αρκετά καλή η παρουσία των ηττημένων, που έφτιαξαν αρκετές ευκαιρίες αλλά βρήκαν απέναντι τους έναν... ανίκητο Βεσελόφσκι.

Στους 26 βαθμούς η ΕΝΠ, στους 11 η Ομόνοια 29Μ.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "Τάσος Μάρκου" και σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

- Εναρξη στο ματς

- 6' ΓΚΟΛ η ΕΝΠ και 1-0! Ο Αντρέας Ηλία με προβολή ανοίγει το σκορ, μετά από ασίστ του Μπούριτς! Το 6ο γκολ του Ηλία στο πρωτάθλημ

δξδξδξξδξδξδξδ

-14' Επικίνδυνο γύρισμα του Βασιλείου από δεξιά εντός περιοχής, η μπάλα πέρασε από όλους.

-25' Μειώθηκε αρκετά ο ρυθμός, χωρίς φάσεις στα τελευταία λεπτά.

-30 Δοκίμασε να αιφνιδιάσει από μακριά τον Βεσελόφσκι ο Στουππής, πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-33' Τρομερή επέμβαση του Βεσελόφσκι εξʼεπαφής σε πλασέ του Σοφοκλέους απ' την μικρή περιοχή. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο ξεκίνημα της φάσης οι φιλοξενούμενοι, η μπάλα φάνηκε να χτυπάει στο χέρι του Μπούριτς.

-37' Απειλεί ξανά η Ομόνοια, κάθετη στον Ιερείδη ο οποίος έκανε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω.

Ημίχρονο

Eναρξη στο Β' ημίχρονο

- 55' Η ΕΝΠ έχει την κατοχή στο πρώτο δεκάλεπτο του β'μερους, χωρίς ωστόσο ουσία στο παιχνίδι της.

-57' Κλασική ευκαιρία για την Ομόνοια! Πλασέ του Ιερίδη από κοντά, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

-59' Ευκαιρία μετά από ώρα για την ΕΝΠ, γυριστό του Ντούμπαγιτς από κοντά, ελάχιστα έξω η μπάλα.

-60' ΓΚΟΛ η ΕΝΠ και 2-0! Ο Ντα Σίλβα! Ο Πορτογάλος ακραίος μπακ έφυγε στην πλάτη της αμυνας, την κατάλληλη στιγμή... κρεμάσει τον Λοΐζου για το 2-0! Γκολ για δεύτερο σερί παιχνίδι για τον αμυντικό της ΕΝΠ

δφδφγδφγδγδγδφγδφγδφγδφγδφφγδφγδφ

72' Ωραία ενέργεια του Μπούριτς και γύρισμα από δεξιά, σε ετοιμότητα ο Λοΐζου στο πλασέ του Ντούμπαγιτς.

74' Κι άλλη ευκαιρία για τον Ντούμπαγιτς με κεφαλιά από κοντά, πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

79' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, τετ α τετ του Ιερείδη με τον Βεσελόφσκι, σε κόρνερ ο κιπερ της ΕΝΠ.

ΤΕΛΟΣ

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Χριστοφή, Ντ Σίλβα, Πότσι, Λουσέρο, Κατσιάρης, Ντούμπαγιτς, Ηλία, Μπούριτς, Ντρέκσα, Λαμί

Στον πάγκο: Κουτσού, Ιβάν, Μέιρα, Κολοκούδιας, Κωνσταντίνου, Χαραλάμπους, Μαυρουδής, Φλουρής, Οκκαρίδης, Βικάριο, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ.

ΑΛΣ Ομόνοια: Λοϊζου, Κονομής, Ιερείδης, Γαβριηλίδης, Σοφοκλέους, Μιχαήλ, Μήτας, Στούππης, Βασιλείου, Αρτεμίου, Παχίπης

Στον πάγκο: Δημοσθένους, Μιχαήλ, Σπύρου, Χρυσοστόμου, Μιλτιάδους, Αντωνίου, Μαυρόφτης, Σακκής, Σοφοκλέους, Κουζαρής, Παπαθεοχάρους, Κονομής Α.

Διαιτητής: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΗΣ

Βοηθοί: ΚΟΝΤΕΜΕΝΙΩΤΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ - ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

Παρατηρητής: ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΙΧΑΛΗΣ