Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 29Μ: Επιστροφή στις νίκες με τριάρα (φώτος)

(LIVE) Νέα Σαλαμίνα - Ομόνοια 29Μ 3-0

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Νέα Σαλαμίνα… Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Β΄ κατηγορίας οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 3-0 της Ομόνοια 29Μ.

Σε ό,τι αφορά τον αγώνα στο 11’ ο Μιγκελίτο άνοιξε το σκορ, ενώ στο 37’ ο Φλοριάν στο ντεμπούτο του με κεφαλιά διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του Νικόδημου Παπαβασιλείου.  Στο 74’ ο Πική μετά από ασίστ του Μιγκελίτο διαμόρφωσε το τελικο 3-0.

Με την 8η φετινή της νίκη η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε στους 26 βαθμούς. Στους 12 παρέμεινε η Ομόνοια 29Μ.

-3' Σέντρα από τα αριστερά του Νικολάου δεν πρόλαβε ο Φλοριάν.

-5' Σουτ του Σοφοκλέους από το ύψος της περιοχής, έξω η μπάλα.

-6' Διαγώνιο σουτ από τον Φλοριάν, έδιωξε δύσκολα ο Λοΐζου.

-11' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ήταν η ωραία ενέργεια από αριστερά από τον Κουμουρή που... άδειασε το προσωπικό του αντίπαλο, γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Μιγκελίτο με δυνατό σουτ έκανε το 1-0!

-15' Κεφάλια του Φλοριάν, σταθερά ο Λοΐζου

-34' Μακρινό σουτ του Φελίπε, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-35' Δοκιμάζει ξανά το πόδι του ο Φελίπε από μακρινή απόσταση αυτή την φορά μάζεψε σταθερά ο Λοΐζου.

-37' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Φλοριάν! Σκοράρει στο ντεμπούτο του με κεφαλιά ο Γάλλος!

-47' Απ' ευθείας εκτέλεση του Φελίπε, σταθερά ο Λοΐζου.

-63' Πλασέ από τον Κουμουρή σταθερά ο Λοΐζου.

-64' Από τα αριστερά ο Αντωνίου μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία του Κίσσα που έδιωξε δύσκολα.

-74' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Πική! Με πλασέ σε κενή εστία μετά από γύρισμα από δεξιά από τον Μιγκελίτο!

-79' Ωραία  ενέργεια του Πική από αριστερά μπήκε στην περιοχή έκανε το πλασέ μόλις έξω.

89' Μακρινό σουτ του Πική έξω η μπάλα.

Τέλος αγώνα...

σαλ22

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Γκολομπάρντ, Σεργίου, Νικολάου, Ντιακιτέ, Ανδρέου, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Παντελή, Φελίπε, Φλοριάν.

Στον πάγκο οι: Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Λεμέσιος, Πικής, Ντανίλο, Καρλίτος, Παπακυριακού, Μαργκάσα, Χρίστου, Καλογήρου, Κυριάκου, Χατζηαντώνη.

Ομόνοια 29Μ: Λοΐζου, Σπύρου, Φροξυλιάς, Αντωνίου, Μαυροφτής, Σάκκη, Κουζαρής, Σοφοκλέους, Μιχαήλ, Στουππής, Αρτεμίου.

Στον πάγκο οι: Δημοσθένους, Ιερείδης, Σοφοκλέους, Παπαθεοχάρους, Κωνσταντίνου, Μήτας, Βασιλείου, Πολυχρονίδης, Κονομής, Παχίπης.