Διπλό με τεσσάρα για την Ομόνοια 29Μ (φώτος)

Η Ομόνοια 29Μ νίκησε με 4-0 εκτός έδρας, τον Οθέλλο στην αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας. Άκρως αποτελεσματική η Ομόνοια στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ του Σάκη Κύπρου. Σωστή διαχείριση του προβαδίσματος και επίτευξη ακόμα δύο τερμάτων από τους “πράσινους” στο δεύτερο μέρος, με τους Παχίπη και Μαυροφτή να σκοράρουν στο 70’ και 88’ αντίστοιχα. Δίκαιη νίκη για την ομάδα του Νίκου Νικολάου. Στους 9 βαθμούς η Ομόνοια 29 Μ, στους 4 ο Οθέλλος.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξή του αγώνα.

-Σέντρα στο ματς.

-4' Μεγάλη ευκαιρία ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ. Συνδυάστηκαν ωραία Μήτας και Σοφοκλέους. Ο Φροξυλιάς έκανε το κοντινό πλασέ διώχνει πάνω στη γραμμή ο αμυντικός του Οθέλλου.

-7' Σουτ του Φροξυλιάς, ψηλά άουτ η μπάλα.

-8' Σουτ του Κατσή από πολύ μακρινή απόσταση, άστοχο. Προσπάθησε να κρεμάσει τον κίπερ της Ομόνοιας.

-13' Σουτ από τον Μιχαήλ, μαζεύει ο Τζιακουρής.

-20' Σούταρε ο Αναστασίου δεν ανησυχεί ο κίπερ της Ομόνοιας.

-21' Καλή στιγμή για τον Οθέλλο. Έγινε η βαθιά μπαλιά, ο Σούτο έκανε το σουτ πάνω στην κίνηση, απέκρουσε σε κόρνερ ο Δημοσθένους.

-23' Σουτ από τον Σάκη Κύπρου, καμιά ανησυχία για τον Τζιακουρή.

-24΄Κίτρινη κάρτα στον Κονομή.

-27' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29Μ. Έγινε η σέντρα από τον Μιχαήλ, ο Σάκης Κύπρου με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

-29' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη για φάουλ στον Σοφοκλέους.

-32' Εκτέλεση φάουλ από τον Κυριάκου, διώχνει σε κόρνερ η άμυνα της Ομόνοιας 29Μ.

-40' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29Μ. Έγινε η σέντρα, ο Βασιλείου με προβολή στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, έπειτα η μπάλα φτάνει στον Κύπρου που με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα για το 2-0.

-Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω ο Λούβαρης μέσα ο Παπαθανασίου. Έξω ο Ιωάννου μέσα ο Χριστοδούλου.

-48' Κεφαλιά από τον Βασιλείου μετά από εκτέλεση κόρνερ στην αγκαλιά του Δημοσθένους η μπάλα.

-49' Κίτρινη στον Σπύρου.

-55' Κίτρινη κάρτα στον Κύπρου.

-57΄ Τρίτη αλλαγή για τον Οθέλλο, Μέσα ο Ράσπας, έξω ο Αναστασίου.

-58' Εκτέλεση φάουλ από τον Κωνσταντινίδη, βγαίνει ο Δημοσθένους και διώχνει με γροθιές. Ο ρεφ σφυρίζει φάουλ σε αυτή την φάση υπέρ της Ομόνοιας.

-65' Ευκαιρία για τον Οθέλλο. Σουτ του Κωνσταντινίδη από πλάγια θέση, αποκρούει ο Δημοσθένους.

-65' Έξω ο Σπύρου, μέσα ο Μαυροφτής.

70' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29Μ. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τον Σοφοκλέους, ο Παχίπης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

72' Κίτρινη στον Κατσή.

-72' Έξω οι Κονομής και Κύπρου, μέσα οι Στουππής και Ιερείδης.

-76'  Δοκάρι για την Ομόνοια 29Μ μετά από εκτέλεση φάουλ του Φροξυλιά.

-85' Μέσα οι Μαυροφτής Γ. και Μιλτιάδους. Έξω οι Παχίπης και Σοφοκλέους.

-88' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29 Μ. Ο Μαυροφτής τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς σκοράρει για το 4-0.