Ονήσιλος- Αχυρώνας: Αγχωτικό τρίποντο με Παπαγεωργίου

Ο Ονήσιλος Σωτήρας νίκησε με 1-0 τον Αχυρώνα Λιοπετρίου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας. Το "χρυσό" γκολ για την ομάδα του Μιχάλη Μάρκου πέτυχε ο Παπαγεωργίου στο 22'. Στους 18 βαθμούς ανεβαίνει ο Ονήσιλος, στους 13 παραμένει ο Αχυρώνας.

Το kerkida.net σας μετέφερε  την εξέλιξη του αγώνα...

Το ΦΙΛΜ του παιχνιδιού:

-Σέντρα στο ματς.

-Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα.

-8' Εκτέλεση φάουλ από τον Σεμιρτζίδη, μαζεύει την μπάλα ο Μέντες.

-15' Εκτέλεση φάουλ με κομπίνα από τον Ονήσιλο, έκανε το δυνατό σουτ ο Σωτηρίου, έδιωξε σε κόρνερ ο Λοΐζου.

-17' Κεφαλιά από τον Χάτζιαρο έξω η μπάλα.

-19' Κίτρινη στον Κκονέ.

-22' ΓΚΟΛ για τον Ονήσιλο με συρτό σουτ του Βασίλη Παπαγεωργίου.

-30 Εκτέλεση φάουλ από τον Σωτηρίου, άουτ η μπάλα.

-37' Σουτ του Τριμπό, δεν απειλεί την εστία του Μέντες.

-45' Δοκάρι για τον Ονήσιλο μετά από σουτ του Χαβέλκα.

-Δύο τα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

-52' Πιο απειλητικός ο Αχυρώνας στο β' ημίχρονο, θέλει να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.

-62' Αλλαγή για τον Ονήσιλο. Μέσα ο Γκασάμα, έξω ο Χαβέλκα.

-67' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντομίνγκος, συρτό το σουτ, διώχνει ο Λοΐζου.

-68΄ Έξω ο Σεμιρτζίδης, μέσα ο Ουντόζι. Έξω και ο Θεοδούλου, μέσα ο Δημοσθένους.

-70' Έξω ο Πιρές, μέσα ο Κουλούρης.

-74' Εκτέλεση φάουλ από τον Αριστοτέλους, ο Ουντόζι έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

-75' Κίτρινη κάρτα στον Βιλμάρ.

-82' Μέσα ο Χρίστου, έξω ο Χάτζιαρος.

-87' Καλή στιγμή για τον Αχυρώνα. Ο Αριστοτέλους έκανε το σουτ αρχικά, στην συνέχεια ο Στυλιανού δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Μέντες.

-89' Κάρτα στον Κορρέια.

-90' Εκτέλεση φάουλ από τον Τριμπό, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

-Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Πιέζει ο Αχυρώνας για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης.

Εντεκάδες:

Ονήσιλος: Μέντες, Φωτίου, Πιρές, Χαβέλκα, Νικολάου, Βιλμάρ, Κορέια, Σωτηρίου, Ζος Ντομίνγκος, Καρβάλιο, Παπαγεωργίου

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Κουμάσης, Τούμπας, Κουλλούρης, Πιτσιλλίδης, Γκασάμα, Μαυρουδής, Μιχαήλ, Εφραιμίδης

Αχυρώνας: Λοΐζου, Μενσάχ, Σεμιρτζίδης, Στυλιανού, Θεοδούλου, Κκονέ, Χάτζιαρος, Μαρτή, Κουσιάππας, Χαραλάμπους, Τριμπό.

Στον πάγκο: Σίμου, Ντελέγκας, Ουντόζι, Αριστοτέλους, Χατζηκωνσταντής, Ντούκας, Χρίστου, Γεωργίου, Νταλού, Χατζηδημητρίου, Κκονέ Χ, Δημοσθένους.

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης

Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης

4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας