Οθέλλος - Πέγεια: Μεγάλη νίκη για τους Αθηαινίτες, στην κορυφή και περιμένουν (φώτος)

Σπουδαία νίκη για τον Οθέλλο Αθηαίνου με 2-0 επί της Πέγειας για την 6η αγωνιστική του Α΄Ομίλου στη Β΄Κατηγορία, σε αγώνα που διεξήχθη στην Αθηαίνου.

Σκόρερ οι Ναρντίνι στο 62’ και Μαύρου στο 85’, σε ένα παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα καλύτεροι από την Πέγεια και είχαν αρκετές ευκαιρίες.

Στους 42 βαθμούς και την πρώτη θέση ο Οθέλλος, τρεις περισσότερους από την ΑΕΖ που αγωνίζεται την Κυριακή εντός έδρας με την Ομόνοια 29Μ. Στην 4η θέση η Πέγεια που έμεινε στους 36 βαθμούς.

Το LIVE του kerkida.net:

- Ξεκίνησε ο αγώνας

15' Χωρίς τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.. Μια μόνο ευκαιρία με τον Ντόλεζαλ να μην μπορεί να κερδίσει τον κίπερ του Οθέλλου, Ταουντούλ.

21'Από μία κίτρινη σε Μπεν Κμαγιάλ (Πέγεια) και Κυριάκου (Οθέλλος)

24'  Ευκαιρία για τον Οθέλλο! Σουτ του Λιμπόμπε από πλάγια θέση αποκρούει με υπερένταση ο Μπιελίκοφ!

25' Σουτ του Πάντα η μπάλα μόλις έξω. Νέα φάση για τον Οθέλλο.

28' Ο Πάντα δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά. Ο Μπιελίκοφ αντέδρασε σωστά και μπλόκαρε.

Αναγκαστική αλλαγή για την Πέγεια. Ο Βελκόβ βγαίνει εκτός. Στη θέση του ο Σάββα

44' Κίτρινη ο Λιμπόμπε του Οθέλλου

45+2 Κίτρινη ο Κουμής της Πέγειας

Ημίχρονο

Έναρξη β΄μέρους

53' Πλασέ του Κουμή, μπλοκάρει ο Ταουντούλ. Καλή φάση για την Πέγεια.

55' Αλλαγή για την Πέγεια. Ο Φέλιξ αποχωρεί, ο Χαραλάμπους μπαίνει στη θέση του.

62' ΓΚΟΛ 1-0 ο Οθέλλος με τον Ναρντίνι! Με δεξί γυριστό σουτ από κοντά μετά από κόρνερ! Η άμυνα της Πέγειας δεν έδιωξε σωστά και η μπάλα στρώθηκε στον παίκτη των πρασίνων που βρήκε στόχο!

68' Αλλαγές για τον Οθέλλο. Ο Κατσιατής στη θέση του Πάντα και ο Κούκου στη θέση του Χατζηπασχάλη

72' Κεφαλιά του Σούτο, μπλοκάρει ο Μπιελίκοφ

73' Τρεις αλλαγές για την Πέγεια. Χρυσοστόμου, Βαν Βέλζεν και Μιχαηλίδης στις θέσεις των Ροτζέριο, Σάββα και Κουμή

78' Σου του Κούκου, σωτήρια απόκρουση του Μπιελίκοφ σε κόρνερ

81' Σέντρα από τον Ουσλατί δεν βρίσκει συμπαίκτη όμως η μπάλα πήρε επικίνδυνη πορεία για την εστία του Οθέλλου.

83' Αλλαγή ο Οθέλλος... Στη θέση του Λιμπόμπε ο Μαύρου

84' Κίτρινη στον Ντόλεζαλ για επικίνδυνο παίξιμο.

85' 2-0 ο Οθέλλος με τον Μαύρου που μπήκε πριν δύο λεπτά στο ματς, με κεφαλιά από κοντά!

Αρχικά ο Κατσιατής έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Μπιελίκοφ, έκανε και δεύτερο σουτ και η μπάλα πήγαινε παράλληλα με την εστία. Εκεί βρέθηκε ο Μαύρου και με κεφαλιά έκανε το 2-0

88' Κίτρινη στον Σούτο