Ερυθρόλευκη τεσσάρα στην Αθηαίνου (Φώτος)

(LIVE) Οθέλλος 1-4 Νέα Σαλαμίνα (Φώτος)

Ανεβαίνει αγωνιστικά και…  σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα ανόδου. Στο πλαίσιο της  10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε εκτός έδρας 4-1 του Οθέλλου Αθηαίνου.

Πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί τους νίκη οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν την προσπάθεια αντεπίθεσής τους ανεβαίνοντας στους 17 βαθμούς. Έβδομη ήττα για την ομάδα της Αθηναίου που παραμένει καθηλωμένη στην προτελευταία θέση με 7 βαθμούς.

Σε ό,τι αφορά τον αγώνα, στο 8’ ο Ντανίλο άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ ο Αντρέου στο 42’ διπλασίασε τα γκολ των φιλοξενούμενων. Στο 57’ ο Κουμουρής έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του.  Από κει και πέρα, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 61’ με τον Μεκάουι. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε δέκα λεπτά αργότερα ο Λέντριτς με ωραία ατομική ενέργεια.

Να σημειωθεί ότι στο 37’ η Νέα Σαλαμίνα είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Ντιακιτέ.

-1' Πλασέ του Μεκάουι, έξω η μπάλα.

-4' Σέντρα από τον Παντελή δεν πρόλαβε ο Κουμουρής να κάνει την προβολή

-8' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Φελίπε από αριστερά, ο Ντανίλο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 0-1!

-20' Ελέγχει το ρυθμό η Νέα Σαλαμίνα και προσπαθεί να βρει τους χώρους και για δεύτερο γκολ. Η ομάδα του Οθέλλου προσπαθεί να κτυπήσει στην κόντρα  με τα γρήγορα άκρα της.

-29' Κεφάλια του Ντιακιτέ μόλις έξω.

-36' Σουτ του Ντανίλο μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης.

-37' ΔΟΚΑΡΙ για τη Νέα Σαλαμίνα! Κεφάλια του Ντιακιτέ μέσα από την μικρή περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι.

-42' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Σκόρερ ο Ανδρέου με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής!

-47' Σουτ του Κατσιατή άουτ.

-49' Σουτ από τον Κουμουρή μέσα από την περιοχή, απέκρουσε σταθερά ο Γιωργαλλίδης.

-57' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Κουμουρής με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0!

-61' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο που μειώνει σε 3-1, με κεφάλια του Μεκάουι.

-71' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Λέντριτς! Ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ για το 4-1!

-78' Κεφάλια του Ράσπα σταθερά ο Κίσσας.

-83' Κεφάλια από τον Κυριάκου σε ετοιμότητα ο Γιωργαλλίδης.

89' Κεφάλια του Λέντριτς έδιωξε σε κόρνερ ο Γιωργαλλίδης.

90' Σουτ του Κουμουρή η μπάλα άουτ.

92' Σουτ από τον Αναστασίου έδιωξε δύσκολα ο Κίσσας

Τέλος αγώνα...

Οθέλλος: Γιωργαλλίδης, Αναστασίου, Κυριάκου Κ. (5), Χριστοδούλου, Σούτο, Κυριάκου Κ. (12), Κατσιατή, Σιαηλλής, Μεκάουι, Λουβαρής, Κατσής.

Στον πάγκο: Τζιακουρής, Ανδρέου, Βασιλείου, Ράσπας, Ιωάννου Α., Κωνσταντινίδης, Ιωάννου Λ., Μαύρου, Τουλουπής, Κούκου, Παπαθανασίου, Μαϊσουράντζε

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Δημητρίου, Ανδρέου, Παύλου, Ντανίλο, Κουμουρής, Παντελή, Καλογήρου, Φελίπε, Ντιακιτέ, Μιγκελίτο

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Σεργίου, Χατζηπασχάλης, Λεμέσιος, Πική, Παπακυριακού, Νικολάου, Λέντριτς, Κυριάκου, Νόλα, Χατζηαντώνη

Διαιτητής: ΣΟΛΩΜΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Α' Βοηθός Διαιτητής: ΑΝΔΡΕΟΥ  ΜΙΧΑΛΗΣ
Β' Βοηθός Διαιτητής: ΚΑΝΑΡΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
Παρατηρητής: ΜΟΥΣΚΟΣ ΘΩΜΑΣ