Οθέλλος - Ομόνοια Αρ: Ανατροπή και μεγάλη νίκη οι γηπεδούχοι! (Φώτος)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Οθέλλο! Στην πρεμιέρα της β’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, ο Οθέλλος υποδέχθηκε την Ομόνοια Αραδίππου και επικράτησε με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 1’ λεπτό με τον Μιχαήλ, αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν τα κάτω – πάνω, φτάνοντας στη νίκη με αυτογκόλ του Ακόστα και γκολ του Κυριάκου.

Το ΦΙΛΜ του αγώνα ανάμεσα σε Οθέλλο και Ομόνοια:

-1' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Κόρνερ του Ακόστα, σουτ στην κίνηση από τον Μιχαήλ μέσα από την μικρή περιοχή και το 1-0 για τους φιλοξενούμενους!

-4' ΔΟΚΑΡΙ για τον Οθελλο! Φάουλ σε καλή θέση πλάγια αριστερά, εκτέλεσε ο Κυριάκου έδιωξε δύσκολα ο Σακκάς η μπάλα κτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι.

-16' Κίτρινη στο Ακόστα για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Ναρντίνι.

-20' Προσπαθεί να αντίδραση ο Οθελλος κερδίζει μέτρα στο γήπεδο αλλά δεν απειλεί ιδιαίτερα.

-23' Κεφάλια του Σούτο, έξω η μπάλα.

-26' Απειλεί ξανά ο Οθέλλος, δυνατό σουτ του Ναρντίνι, λίγο έξω η μπάλα.

-41' Ωραία ενέργεια από δεξιά του Λιμπόμπε, έκανε το γύρισμα προς στην εστία, έδιωξε στην γραμμή ο Κουμπαρής

-45' ΔΟΚΑΡΙ ξανά για τον Οθελλο με μακρινό σουτ του Φιάκα.

-45+1' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο! Κόρνερ ο Φιάκας, ο Ακόστα δεν μπόρεσε να διώξει σωστά, στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του!

-52' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια! Σουτ του Λοΐζίδη, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι!

-54' ΓΚΟΛ για τον Οθέλλο! Μακρινό σουτ του Κυριάκου, ο Λόρενς μπήκε στην πορεία της μπάλας έκανε την πισινή κεφάλια και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

-58' Μακρινό σουτ του Ριμπέιρο σε ετοιμότητα ο Ταουντούλ.

-80' Καλή ευκαιρία ξανά για τον Οθέλλο με τον Φιάκα, που μέσα από την περιοχή έκανε το πλασέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Σακκάς.

-Τέλος αγώνα, μεγάλη νίκη για τον Οθέλλο.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Κιμπάμπα, Ναρντίνι, Κυριάκου Κ, Πάντα, Σούτο, Κυριακου Κ, Καστάνας, Χατζηπασχάλης, Λιμπόμπε, Φιάκας.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Σακκά, Παναγή, Ακόστα, Αβραάμ, Μιχαήλ, Σιήκκης, Καλλής, Κουμπαρή, Μέντες, Ριμπέιρο, Λοΐζίδης.