Έριξε τεσσάρα, εξασφάλισε τετράδα... (φώτος)

Πολύ σημαντική νίκη για τον Οθέλλο. Κέρδισε με 4-1 την Ξυλοτύμπου για την 13η αγωνιστική (2ος όμιλος) στην 2η κατηγορία και εξασφάλισε θέση στην πρώτη τετράδα. Σκόρερ οι Κυπριανού (2), Πουτζιουρής και Κουμουρής. Ο Αντιόλο το γκολ των φιλοξενούμενων.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το ματς

-7' Κίτρινη στον Τζιάμα για δυνατό φάουλ στον Αλεξίου, ήταν στο όριο και χάνει τον αγώνα με την Αναγέννηση

-8' Κάρτα και στον Αντιόλο για φάουλ στον Χατζηττοφή. Συμπλήρωσε και αυτός τρεις και χάνει το ματς με τον Ονήσιλλο

-9' Διακοπή για λίγο. Ο Τσούπρος είναι στο έδαφος

-11' Συνεχίζεται το παιχνίδι, ο ποδοσφαιριστής της Ξυλοτύμπου περνά εκτός για τις πρώτες βοήθειες

-12' Είναι εντάξει ο Τσούπρος, μπήξε ξανά στον αγωνιστικό χώρο

-15' ΔΟΚΑΡΙ για τον Οθέλλο. Ο Κυπριανού έκανε εξαιρετικό σουτ από πολύ μακριά, η μπάλα στην οριζόντια δοκό και έξω!

-17' ΓΚΟΛ 1-0 οι γηπεδούχοι! Ο Κυπριανού απέναντι στον Λοΐζου πλάσαρε και άνοιξε το σκορ. Μετά από μεγάλο λάθος στην άμυνα της Ξυλοτύμπου, έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και σκόραρε

-21' Κίτρινη στον Χατζηιωάννου για φάουλ στον Πουτζιουρή

-23' Ζητά χέρι σε προσπάθεια του Βελκόβ ακριβώς έξω απ' την περιοχή της Ξυλοτύμπου ο Οθέλλος. Από το ριπλέι φάνηκε πως ο παίκτης των φιλοξενούμενων βάζει το χέρι

-25 λεπτά στο παιχνίδι, πολύ καλύτερος ο Οθέλλος. Δίκαια προηγείται

-27' Στο έδαφος ο Μπάουμαν που ένιωσε σφίξιμο και δεν μπορεί να συνεχίσει

-28' Εκτός ο Ολλανδός, με δέκα για λίγο οι γηπεδούχοι

-31' Κίτρινη στον Κυριάκου (Οθέλλος)

-31' Τώρα ο Ζουντλόβσκι στη θέση του Μπάουμαν, ξανά με έντεκα η ομάδα του Τούτιτς

-35 λεπτά στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν αλλά δεν μπορούν να απειλήσουν. Ο Οθέλλος έχει οπισθοχωρήσει τα τελευταία λεπτά

-Χωρίς καλή φάση μετά το γκολ

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις

-45+2' Επικίνδυνη φάση για την ομάδα της Αθηένου μετά από σέντρα, ο Τσούπρος με κεφαλιά παρ' ολίγο να πετύχει αυτογκόλ. Κόρνερ η μπάλα

-Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο

-47' Ευκαιρία οι γηπεδούχοι, με τον Λοΐζου να αποκρούει την κεφαλιά του Χατζηττοφή

-48' Συρτό σουτ του Κουμουρή, εύκολα ο τερματοφύλακας του ΠΟΞ

-50' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Αντιόλο με φοβερό σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε

-53' O Θεοδώρου στη θέση του Χατζηιωάννου

-58' ΓΚΟΛ 2-1 ο Οθέλλος! Ο Πουτζιουρής έπιασε ένα φοβερό σουτ από μακριά, η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και "έσκασε" μόλις μέσα απ' την τελική γραμμή, όπως φάνηκε απ' τα ριπλέι

-69' Σουτ του Χατζηττοφή από το ύψος της περιοχής, άστοχο

-78' Κίτρινη στον Τσούπρο για φάουλ στον Κουμουρή, πέμπτη στον αγώνα

-80' ΓΚΟΛ 3-1! Ο Κουμουρής έφυγε φάτσα με τον Λοϊζου στην αντεπίθεση. Αρχικά ο τερματοφύλακας του ΠΟΞ απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ, στην συνέχεια ο παίκτης του Οθέλλου πήρε το ριμπάουντ και με όμορφη λόμπα έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα

-84' Κίτρινη και στον Μάντζιαλο για δυνατό τάκλιν στον Ζουντλόβσκι

-84' Δυνατό σουτ από τον Χατζηγιαννακού, ο Λοϊζου απέκρουσε ασταθώς

-85' Ακόμα μια φάση για τον Οθέλλο, μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Κυπριανού λίγο έξω η μπάλα

-86' ΓΚΟΛ 4-1 ο Οθέλλος! Ο Λοΐζου έκανε λάθος, ο Κυπριανού κέρδισε τη μπάλα, έκανε ωραίο κοντρόλ και σκόραρε

-87' Έξω ο σκόρερ των δυο τερμάτων (Κυπριανού), μέσα ο Μιχαΐλοβιτς. Έξω και ο Χατζηττοφής, μέσα ο Μπερνάρντο

-90' Κεφαλιά του Τσούπρου που αφέθηκε ελεύθερος, μπλόκαρε ο Λοΐζου