Αποκλεισμός "σοκ" για τη Σέλτικ!

Μια τεράστια έκπληξη επεφύλασσε η δεύτερη αγωνιστική του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League, αφού η Κλουζ νίκησε με 4-3 στη Σκωτία και... έκλεισε το σπίτι της Σέλτικ.

Οι «Κέλτες», μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα στη Ρουμανία, έμοιαζαν να έχουν τον πρώτο λόγο, αλλά η αποφασισμένη αντίπαλός τους, τους έκανε «κηδεία» μες στο σπίτι τους, περνώντας εκείνη στα playoffs.

Οι Ρουμάνοι δεν μπήκαν με διάθεση να κρυφτούν και στο 27' ο Ντέακ άνοιξε το σκορ. Η ανατροπή ήρθε για τους Σκωτσέζους μέσα σε δέκα λεπτά, με τον Φόρεστ στο 51' και τον Έντουαρντ στο 61' να κάνουν το 2-1, αλλά στο 74ο λεπτό το πέναλτι του Ομράνι θα έφερνε το ματς στα ίσια. Ο Κρίστι έδωσε πάλι σκορ πρόκρισης στη Σέλτικ μόλις μετά από 2 λεπτά, αλλά ο ίδιος παίκτης για την Κλουζ ισοφάρισε πάλι στο 80', με τον Τουκουντεάν να ολοκληρώνει το θρίαμβο στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι γηπεδούχοι είχαν βγει για το γκολ.

Πηγή: sdna.gr