ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ η Μπάγερν, όνειρο ο Λεβαντόφσκι (στιγμιότυπα)

Ο Ερυθρός Αστέρας πέρασε το πιο εφιαλτικό βράδυ της ιστορίας της, με την Μπάγερν να κάνει επίδειξη δύναμης στο Βελιγράδι με το εκκωφαντικό 0-6!

Είναι από τα βράδια που λερώνουν την ευρωπαϊκή σου ιστορία. Τα βράδια που θέλεις να διαγράψεις, αλλά δεν μπορείς. Το κακό για τον Ερυθρό Αστέρα ήταν πως είχε απέναντι του την Μπάγερν, η οποία δεν αφήνει ποτέ το πόδι από το γκάζι, δεν δείχνει ποτέ οίκτο.

Η αντίσταση των Σέρβων κράτησε μόλις ένα ημίχρονο, στο οποίο οι Βαυαροί βρήκαν ένα γκολ με τον Γκορέτσκα (14’), είχαν άλλο ένα ακυρωθέν με τον Λεβαντόφσκι (41’) σε έναν διαρκή μονόλογο, χωρίς όμως να διαφαίνεται στον ορίζοντα κάποια συντριβή.

Ο Πολωνός φορ λες και θύμωσε από το ακυρωθέν γκολ και μέσα σε 15 λεπτά (53’-68’) πέτυχε τέσσερα προσωπικά γκολ! Έκανε το 0-2 από το σημείο του πέναλτι (53’) και καπάκι έβαλε ακόμα τρία τέρματα σαν σε προπόνηση (60’, 64’, 68’) για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-5.

Ο Τολισό έκανε το 0-6 στο 90ό λεπτό, ενώ δείγμα της λύσσας των Βαυαρών είναι ότι πέτυχαν και έβδομο γκολ στις καθυστερήσεις, που όμως ακυρώθηκε ξανά μέσω VAR, σε ένα ματς που έληξε 0-6, με τελικές 3-28, στην πιο βαριά εντός έδρας ήττα του Ερυθρού Αστέρα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.