ΠΑΡΤΙ και πρόκριση με οικοδεσπότη “Λέβα”! (στιγμιότυπα)

Η Μπάγερν διέλυσε και στο Μονάχο την Τσέλσι (3-0 ο πρώτος αγώνας) αυτή τη φορά με 4-1 με τον εκπληκτικό Λεβαντόφσκι να πετυχαίνει δύο γκολ και να μοιράζει δύο ασιστ! Η ομάδα του Μονάχου σφράγισε εύκολα την πρόκριση της στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

- Έναρξη

7' Ο Λεβαντόβσκι βγήκε απέναντι στον Καμπαγιέρο, ο οποίος τον ανέτρεψε. Πέναλτι για την Μπάγερν.

10' ΓΚΟΟΟΟΛ Η Μπάγερν Μονάχου κάνει το 1-0 με τον Λεβαντόβσκι να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα.

14' Σουτ του Μίλερ στα όρια της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του τερματοφύλακα της Τσέλσι.

24' ΓΚΟΟΟΛ Η Μπάγερν κάνει το 2-0 με τον Πέρισιτς. Οι Βαυαροί έκλεψαν την μπάλα, ο Λεβαντόβσκι είδε τον Κροάτη, ο οποίος σκόραρε και το δεύτερο γκολ.

29' Ο Χάντσον Οντόι σκόραρε με μακρινό σουτ, όμως το γκολ δεν μέτρησε ποτέ αφού ακυρώθηκε στο VAR.

35' Η Μπάγερν συνεχίζει να έχει την κατοχή, αφολυ έχει εξασφαλίσει ουσιαστικά το εισιτήριο για το Final 8, εφόσον η Τσέλσι χρειάζεται 5 γκολ πλέον.

40' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Μίλερ έγινε αποδέκτης της μπάλας μπροστά από τον Καμπαγιέρο, αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει για να σουτάρει, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο κίπερ της Τσέλσι.

44’ΓΚΟΛ 2-1  O Άμπραχαμ από κοντά μειώνει. Ο Έμερσον σέντραρε στην περιοχή, ο Νόιερ έχασε τον έλεγχο και ο νεαρός στράικερ σκόραρε.

Ημίχρονο

Έναρξη β΄μέρους

49' Ο Μέισον Μάουντ πάτησε περιοχή, βγήκε ωστόσο πολύ πλάγια και το μόνο που κατάφερε ήταν να σουτάρει πάνω στον Νόιερ.

67' Τιάγκο πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας, με την μπάλα να σταματάει στο πόδι του Μπάρκλεϊ.

72' Μακρινό σουτ του Κουτίνιο, η μπάλα καταλήγει στο πάνω μέρος της εστίας του Καμπαγιέρο.

76’ ΓΚΟΟΟΛ 3-1 η Μπάγερν. Μετά από σέντρα του Λεβαντόφσκι από τα δεξιά, ο Τολισό με προβολή μέσα στην περιοχή σκόραρε το τρίτο γκολ για τους Βαυαρούς.

80' Καντέ έκανε ένα μακρινό σουτ, με το τελείωμά του να είναι απογοητευτικό.

84΄ΓΚΟΟΟΛ 4-1 με καρφωτή κεφαλιά του Λεβαντόφσκι μετά από σέντρα το Οντριοθόλα!

Μπάγερν: Νόιερ, Τιάγκο, Λεβαντόφκσι, Πέρισιτς, Μπόατενγκ, Γκόρετσκα, Ντέιβις, Γκνάμπρι, Μίλλερ, Αλάμπα, Κίμιχ.

Τσέλσι: Καμπαλιέρο, Τζέιμς, Ζούμα, Κρίστενσεν, Καντέ, Κόβασιτς, Χαντσόν-Οντόι, Αμπράχαμ, Μάουντ.