CL: Τα αποτελέσματα της Τετάρτης (βίντεο/φώτος)

Ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες για την φάση των "16" του Champions League. Η Αταλάντα σκόρπισε με 4-1 την Βαλένθια, μεγάλο διπλό η Λειψία στο Λονδίνο επί της Τοτεναμ με 1-0. Δείτε όλα τα γκολ της Τετάρτης. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη των αγώνων.

Αταλάντα - Βαλένθια 4-1 (Hateboer 16' 63', Ilicic 42', Freuler 57'/Cheryshev 66')

Έναρξη στο ματς

- 5' Εκτέλεση φάουλ του Γκόμες, λίγο πάνω από το οριζόντιο

- 16' ΓΚΟΛ η Αταλάντα 1-0. Παράλληλη του Γκόμες και προβολή του Χάτεμπερ προ του Γκαγιά, ανοίγει το σκορ η Ιταλική ομάδα.

- 21' Διαγώνια βολίδα ο Γκούσενς, ξυστά άουτ

- 30' ΔΟΚΑΡΙ για την Βαλένθια! Διαγώνιο σουτ του Σολέρ στο αριστερό σίδερο ψηλά

- 35' Αγγιξε την ισοφάριση ο Γκέδες με το διαγώνιο σουτ του να ξύνει το αριστερό δοκάρι

- 42' ΓΚΟΛ η Αταλάντα και 2-0. Βολίδα άπιαστη του Ιλιτσιτς, δεν μπόρεσε να το βγάλει ο Ντομενέκ

- 50' Μεγάλη ευκαιρία η Αταλάντα με την παράλληλη του Γκόμες και για ελάχιστο να μην τη φτάνει συμπαίκτης του

- 57' ΓΚΟΛ η Αταλάντα και 3-0. Ο Φρέουλερ κάνει το 3-0 απίστευτα πράγματα από τους "Μπεργκαμάσκι".

- 63΄ΓΚΟΛ η Αταλάντα και 4-0! Ο Hateboer δίνει διαστάσεις θριάμβου στους Ιταλούς.

- 66' ΓΚΟΛ και 4-1 η Βαλένθια. Ελπίδες για να σώσουν κάτι οι "νυχτερίδες" με τον Τσερίσεφ.

ΤΕΛΟΣ

Αταλάντα (3-4-1-2): Γκολίνι – Τολόι, Παλομίνο, Τζιμσίτι – Χάτεμπουρ, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ, Γκόσενς – Πάσαλιτς – Γκόμες, Ιλιτσιτς

Βαλένθια (4-4-2): Ντομενέκ– Βας, Μανγκαλά, Ντιακαμπί, Γκαγιά - Φεράν Τόρες, Παρέχο, Κοντογκμπιά, Σολέρ - Γκέδες, Μάξι Γκόμεζ

scscsc

Τότεναμ - Λειψία 0-1 (Werner 57')

-2' Η Λειψία έχει αιφνιδιάσει πλήρως την Τότεναμ στο πρώτο λεπτό, χάνοντας τρεις σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ!

- 17' Νέα ευκαιρία για την Λειψία, κεφαλιά του Σικ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα λίγο άουτ.

- 26' Νέα ευκαιρία για την Λειψία! Συρτή σέντρα του (πολύ δραστήριου) Ανχελίνιο από τα αριστερά, ο Βέρνερ δεν προλαβαίνει την μπάλα για να απειλήσει την εστία του Ουγκό Γιορίς.

Ημίχρονο

Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 52' Πολύ άουτ τελικά το σουτ του Νκουνκού.

- 55' Πέναλτι η Λειψία! Ο Ντέιβις ανατρέπει τον Βέρνερ!

- 57' ΓΚΟΛ η Λειψία και 0-1! Ο Βέρνερ εύστοχος από τα 11 βήματα!

ΤΕΛΟΣ

Τότεναμ (4-3-3): Γιορίς – Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Ντέιβις –  Γουίνκς, Λο Σέλσο, Ζέντσον Φερνάντες– Αλι, Μόουρα, Μπεργκβάιν

Λειψία (3-4-1-2): Γκουλάσι – Κλόστερμαν, Αμπαντού, Χάλστενμπεργκ – Μουκιέλε, Ζάμπιτσερ, Λάιμερ, Ανχελίνο – Ενκουνκού– Σικ, Βέρνερ