Εξαλλος με το γκολ του Ρονάλντο ο Ρέινα: «Ξεκάθαρο οφσάιντ» (βίντεο)

Τον εκνευρισμό του εξέφρασε, μέσω social media, ο πρώην τερματοφύλακας της Λίβερπουλ, Πέπε Ρέινα, για το γκολ που πέτυχε ο Ρονάλντο, λέγοντας πως υπάρχει οφσάιντ στη φάση.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με το γκολ που πέτυχε πέτυχε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Βιγιρεάλ (2-1).

Μπορεί ο Πορτογάλος αστέρας να γνώρισε την αποθέωση από τους οπαδούς της Γιουνάιτεντ κι από τον προπονητή του, ωστόσο ο Πέπε Ρέινα δεν φαίνεται ότι είναι και μεγάλος φαν του Κριστιάνο.

Κι αυτό διότι ο 39χρονος πρώην κίπερ της Λίβερπουλ και νυν της Λάτσιο, εξέφρασε τη διαμαρτυρία του για οφσάιντ στο τέρμα του Ρονάλντο. Μέσω του προσωπικού του λογαριασμού του στο twitter, έγραψε χαρακτηριστικά πως είναι «ξεκάθαρο οφσάιντ».

Πάντως στη φάση του γκολ, ο Τζέσι Λίνγκαρντ, ο οποίος τροφοδότησε τον συμπαίκτη του Ρονάλντο, έχει πέσει στο έδαφος, είναι εκτεθειμένος, αλλά δεν φαίνεται ξεκάθαρα ότι επηρεάζει τον γκολκίπερ της Βιγιαρεάλ, Ρούλι, τη στιγμή που επιχειρεί το σουτ ο 36χρονος επιθετικός των «κόκκινων διαβόλων».