Μοναδικός με χατ-τρικ ως αλλαγή μετά τον Σόλσκιερ!

Μέσα σε 18 λεπτά, ο απίθανος Μάρκους Ράσφορντ «βύθισε» τη Λειψία με χατ-τρικ κι έγινε ο μοναδικός παίκτης που το σημειώνει από τον πάγκο με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά τον προπονητή του, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ!

Πέρασε στο ματς στο 63', με το σκορ στο οριακό 1-0 υπέρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τα πόδια του 3ου νεαρότερου σκόρερ της στο Champions League, Μέισον Γκρίνγουντ. Και τα άλλαξε όλα. Ο Μάρκους Ράσφορντ μπορεί να μην άρχισε βασικός το ματς απέναντι στη Λειψία, αλλά του πήρε μόλις 18 λεπτά για να πετύχει ιστορικό χατ-τρικ και να συμβάλλει τα μέγιστα στη μεγαλύτερη εντός έδρας νίκη των Κόκκινων Διαβόλων στον θεσμό τα τελευταία 13 χρόνια (7-1 το 2007 κόντρα στη Ρόμα).

δσαδσα

Ο 23χρονος Άγγλος στράικερ σκόραρε στο 74', στο 78' και το 90+2' και με το τάχιστο χατ-τρικ του έγινε μόλις ο 2ος στην ιστορία της Γιουνάιτεντ που το πετυχαίνει ερχόμενος από τον πάγκο. Ο προηγούμενος; Ο ίδιος ο προπονητής του.

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ ήταν ο πρώτος που το κατάφερε, σκοράροντας τέσσερα γκολ συνολικά πίσω στο 1999 και το ματς απέναντι στη Νότιγχαμ, με τον νυν παίκτη του να ακολουθεί τα χνάρια του και να γίνεται επίσης μόλις ο 5ος που το πραγματοποιεί στο Champions League και 2ος πιο γρήγορος μετά τον Κιλιάν Μπαπέ για λογαριασμό της Παρί Σεν Ζερμέν.