Ζιντάν: «Όπως πήγαινε το παιχνίδι θα μπορούσαμε να δεχτούμε και τρίτο γκολ»

Την άποψη του ότι η Ρεάλ θα μπορούσε να είχε δεχτεί και τρίτο γκολ εξέφρασε ο τεχνικός της «Βασίλισσας» Ζινεντίν Ζιντάν.

Η Ρεάλ ηττήθηκε με 2-1 στο «Μπερναμπέου» από την Μάντσεστερ Σίτι, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την φάση των «16» του Champions League.

Ο τεχνικός της «Βασίλισσας» Ζινεντίν Ζιντάν σε δηλώσεις που έκανε μετά το παιχνίδι ανέφερε τα εξής ακόλουθα: «Είμαστε πολύ ενοχλημένοι που χάσαμε αυτό το παιχνίδι και αυτό είναι ξεκάθαρο. Όμως ξέρουμε πως η υπόθεση πρόκριση διαρκεί 180 λεπτά. Ότι και να γίνει, ακόμα και να παίρναμε τη νίκη στην έδρα μας υπάρχει και ρεβάνς.

Μετά το πρώτο ημίχρονο πετύχαμε το πιο δύσκολο, βάλαμε γκολ, αλλά μέσα σε πέντε λεπτά μας έβαλαν δύο. Έτσι όπως πήγαινε το παιχνίδι, έτσι όπως έπαιζε η Σίτι θα μπορούσαμε εύκολα να δεχθούμε ακόμα και τρίτο γκολ».