Συμβιβασμός στο Βέλγιο (ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ)

Η Λάτσιο «έχασε» με κορωνοϊό τον Τσίρο Ιμόμπιλε και σκόνταψε στο Βέλγιο κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ (1-1).

Η Λάτσιο άρχισε εξαιρετικά τη σεζόν στο Champions League με τριάρα στο Βεστφάλεν, ωστόσο στο Βέλγιο τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα ήθελε ο Σιμόνε Ιντζάκι. Η βασική διαφορά; Πως έχασε το... βαρύ του πυροβολικό - Τσίρο Ιμόμπιλε - με κορωνοϊό.

Το παιχνίδι ωστόσο έδειχνε να πηγαίνει καλά παρά τις απουσίες για την Λάτσιο που άνοιξε το σκορ με τον Κορέα στο 14ο λεπτό, ωστόσο ο Καμπαρόν «γκρέμισε» τις προσπάθειες των συμπαικτών του καθώς έκανε πέναλτι λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Βανάκεν δεν άφησε το δώρο να πάει χαμένο και έτσι η Κλαμπ Μπριζ μετά το «διπλό» στο 93' στην πρεμιέρα πήρε ακόμα έναν βαθμό (1-1) και είναι ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο στους τέσσερις.