Ισπανία-Πολωνία: Ούτε τώρα οι "ρόχας" (φώτος)

Στο ισόπαλό 1-1 έμειναν στη Σεβίλλη Ισπανία και Πολωνία για την 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου. Το www.kerkida.net σας μετέφερε LIVE την αναμέτρηση...

Η Ισπανία είχε τις ευκαιρίες και χαμένο πέναλτι, η Πολωνία είχε τον Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι και το τελικό 1-1 αφήνει τα πάντα ανοιχτά στην υπόθεση πρόκριση απ' τον 5ο όμιλο του Euro 2020.

Χαμός πλέον στον 5ο όμιλο, με την τελευταία αγωνιστική να αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον.

Η βαθμολογία του 5ου ομίλου: Σουηδία 4, Σλοβακία 3, Ισπανία 2, Πολωνία 1

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής (Τετάρτη 23/6, 19:00): Σλοβακία - Ισπανία (Σεβίλλη), Σουηδία - Πολωνία (Αγία Πετρούπολη)

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

4' Πρώτα αναγνωριστικά λεπτά στην αναμέτρηση… Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής…

6' Πρώτη καλή στιγμή, σουτ του Κλιχ η μπάλα άουτ.

8' Η Ισπανία προσπαθεί να βγει μπροστα. Aρχίζει να γίνεται πιο γρήγορος ο ρυθμός.

10' Πρώτη ευκαιρια στο ματς για την Ισπανία. Σουτ του Ολμο πάνω στα χέρια του Σέζνι.

17' Γρήγορες επιστροφές των Ισπανών, δεν αφήνουν περιθώρια στην Πολωνία.

γκολ μορ

25' Ο Μοράτα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 25΄αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Οριακή φάση!

25' ΓΚΟΛ μετά από χρήση VAR! Ο ρεφ έδειξε τη σέντρα αφού ο Μπερεζίνσκι καλύπτει τον σκόρερ! Ανοίγει τελικά το σκορ η Ισπανία...

35' Καλή φάση για την Πολωνία, πολύ ωραία ο Λεβαντόφσκι, προσπάθησε ο Σφιντέρσκι, αλλά ήταν δύσκολο να σκοράρει εκεί που ήταν η μπάλα.

43' Δοκάρι η Πολωνία! Σουτ του Σφιντέρσκι στο δοκάρι η μπάλα. Ο Λεβαντόφσκι στην επαναφορά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

45' Μεγάλη ευκαιρία η Ισπανία, ο Μορένο δεν μπόρει να σκοράρει

Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις

Ημίχρονο, 1-0 η Ισπανία με το γκολ του Μοράτα.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

lev go

54' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Πολωνία με τον Λεβαντόφσκι! Μετά από μακρινή σέντρα, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι νίνησε κατά κράτος τον Λαπόρτ στον αέρα και με άπιαστη κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

VAR re isp-p

56' Πάτημα στον Μορένο εντός περιοχής από τον Μόντερ.  Ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι αρχικά αλλά μετά από χρήση VAR review υπέδειξε την άσπρη βούλα και έδωσε κίτρινη στον Μοντέρ.

pen mor isp

58' Χαμένο πέναλτι για Ισπανία!  Ο Μορένο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Μοράτα βρέθηκε μπροστά σε άδειο τέρμα αλλά έστειλε έξω την μπάλα.

62' Αλλαγή για την Ισπανία, μέσα ο Τόρες έξω ο Όλμο.

65' Ο Μοράτα σουτάρει από δύσκολη γωνία αλλά ο Σέζνι διώχνει την μπάλα κόρνερ.

68' Μαζεμένες αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τους Πολωνούς έξω ο Σφιντέρσκι, μέσα ο Φρανκόσκι. Έξω οι Μορένι, Κόκε, μέσα οι Σαράμπια και Ρουίζ για την Ισπανία.

73' Εντελώς μόνος ο Φεράν έκανε τη κεφαλιά του Φεράν όμως η μπάλα έφυγε αρκετά έξω από το τέρμα του Σέζνι.

75' Σουτ του Ρόδρι στα χέρια του Σέζνι.

81' Κίτρινη στον Τόρες

82' Οι Ισπανοί δεν μπορούν να βρουν λύσεις.

83' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Μοράτα δεν μπόρεσε εξ επαφής να νικήσει τον Σέζνι.

85' Αλλαγές για την Πολωνία, μέσα οι Λινέτι και Νταβίντοβιτς, έξω οι Μόντερ και Μπεντνάρεκ.

87' Αλλαγή για την Ισπανία, μέσα ο Ιαρθάμπαλ έξω ο Μοράτα.

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

Τέλος στον αγώνα: Ισπανία-Πολωνία 1-1

11 ισπα-πολω

ΙΣΠΑΝΙΑ: Ουνάι Σιμόν, Πάου Τόρες, Λαπόρτ, Γιορέντε, Κόκε, Ρόντρι, Άλμπα, Όλμο, Πέδρι, Μορένο, Μοράτα.

ΠΟΛΩΝΙΑ: Σέζνι, Μπεντνάρεκ, Γκλικ, Μπερεζίνσκι, Πούχαρζ, Κλιχ, Μόντερ, Γιόζβιακ, Ζιελίνσκι, Σφιντέρσκι, Λεβαντόφσκι.