Την "πάτησαν" οι Γάλλοι, βαθμό οι ψυχωμένοι Ούγγροι! (φώτος)

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του 6ου Ομίλου ανάμεσα σε Ουγγαρία και Γαλλία με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1. Το παιχνίδι διεξάχθηκε στο Puskás Aréna της Βουδαπέστης.

Η Ουγγαρία έκανε την έκπληξη του Euro 2020, παίρνοντας παλικαρίσια ισοπαλία χάρις στο γκολ του Φιόλα στο 45+1, ενώ για τους Γάλλους ισοφάρισε στο 66ο λεπτό ο Γκριζμάν.

Οι Γάλλοι βρίσκονται στους τέσσερις βαθμούς, ενώ οι Ούγγροι πανηγύρισαν τον πρώτο τους βαθμό.

Στον πάγκο βρέθηκε ο παίκτης της Ομόνοιας Άνταμ Λαγκ για λογαριασμό της Ουγγαρίας, ενώ στην αρχική ενδεκάδα οι Αττίλα Σάλαϊ και Ρόλαντ Σάλαϊ που αγωνίστηκαν σε Απόλλων και ΑΠΟΕΛ αντίστοιχα.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα....

Έναρξη Αγώνα...

Ορεξάτες οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση μέχρι στιγμής.

14' Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία με μακρινό σουτ του Μπενζεμά και δύσκολη επέμβαση για Γκούλασιτς.

16' Πρώτη τελική και για του Ούγγρους με αδύναμο σουτ του Νάγκι.

17' Κεφαλιά του Εμπαμπέ μετά από σέντρα του Ντίνιε, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

26' Πλήγμα για την Εθνική Ουγγαρίας με τον αρχηγός της Αντ. Σάλαϊ να περνάει εκτός λόγο τραυματισμού. Στον αγώνα ο Νίκολιτς.

30' Ο Μπενζεμά σε πλεονεκτηκή θέση δεν μπορεί να βρει στόχο και παραμένει το 0-0.

45' 5 λεπτά έξτρα χρόνου

45+1 ΓΚΟΛ για την Ουγγαρία. Κόντρα στην ροή του o Φιόλα με όμορφο πλασέ εντός περιοχής ανοίγει το σκορ. 1-0 μπροστά οι Ούγγροι

goal

45+5' Λήξη 1ου ημιχρόνου...

Έναρξη 2ου ημιχρόνου...

49' Σέντρα-σουτ του Μπογμπά, σε ετοιμότητα ο Γκουλάτσι.

52' Σουτ του Μπογμπά, η μπάλα φεύγει άουτ.

57' Nτεμπελέ μέσα, Ραμπιότ έξω.

59' ΔΟΚΑΡΙ για την Γαλλία μετά από σου του Ντεμπελέ.

66' ΓΚΟΛ για την Γαλλία που ισοφαρίζει σε 1-1. Βολέ του Γιορίς, η μπάλα στον Εμπαμπέ και από εκεί στον Γκριζμάν που από κοντινή θέση δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.

gri

74' Καλή στιγμή για τους Ούγγρους με τον Ρόλαντ Σάλαϊ να κάνει το σουτ και τον Γιορίς να αποκρούει σταθερά.

75' Σάφερ έξω, Τσέρι μέσα.

76' Πογκμπά, Μπενεζεμά εκτός, Ζιρούντ, Τολισσό εντός.

82' Mεγάλη φάση για τους Γάλλους με σουτ του Εμπαμπέ, όμως ο Γκουλάτσι διώχνει υπέροχα.

84' Κλάινχαϊσλερ έξω, μέσα ο Λάβρενσικς.

90' Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

90+4' Tέλος αγώνα!

Ουγγαρία: Γκουλάτσι, Μπότκα, Ορμπαν, Ατ. Σάλαϊ, Φιόλα, Κλάινχαϊσλερ, Νεγκό, Νάγκι, Αντ. Σάλαϊ, Ρ. Σάλαϊ, Σάφερ

Γαλλία: Λιορίς, Βαράν, Κιμπεμπέ, Ντίνιε, Παβάρ Καντέ, Πογκμπά, Ραμπιό, Γκριεζμάν, Μπαπέ, Μπενζεμά