Ανατροπή με... αγριεμένο Μπενεδέτο η Μαρσέιγ (στιγμιότυπα)

Επιστροφή στις νίκες για τη Μαρσέιγ, που επικράτησε 3-2 με ανατροπή της Νιμ και σταθερά διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Μαρσέιγ που επικράτησε 3-2 της Νιμ και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας σε απόσταση ασφαλείας, διατηρώντας το πλεονέκτημα για την απευθείας πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Πρωταγωνιστής για τους Μασσαλούς ο Μπενεδέτο που πέτυχε χατ-τρικ.

Η ομάδα του Ρουσιγιόν, πήρε πολύ νωρίς προβάδισμα στο ματς, όταν ο Φεράτ μετά από φάση διαρκείας πλάσαρε από τη μικρή περιοχή για το 1-0 των γηπεδούχων.

Ωστόσο, οι Μασσαλοί βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τα ηνία πριν το φινάλε του ημιχρόνου, με πρωταγωνιστή τον Μπενεδέτο. Ο Αργεντινός επιθετικός αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 στο 10 λεπτό, ενώ στο 36’ βγήκε φάτσα με τον Μπερναντόνι και με μια όμορφη λόμπα έγραψε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Ο Μπενεδέτο ολοκλήρωσε την ανατροπή με χατ-τρικ, αφού με το τρίτο δικό του τέρμα στο 69’ διαμόρφωσε το 3-1.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 92’ με τον Ντεό που με κεφαλιά, μετά από λάθος έξοδο του Μανταντά, έγραψε το τελικό 3-2.