"Στραβοπάτησε" και έρχεται Κύπρο... (βίντεο)

Η Σεβίλλη κόλλησε στην Παμπλόνα στο 1-1 με την Οσασούνα πριν το παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ, διέκοψε το σερί των τριών νικηφόρων ματς κι έμεινε σε απόσταση τριών βαθμών από την Μπαρτσελόνα και Ρεάλ.

Πάρε €5 Δωρεάν Στοίχημα Χωρίς Κατάθεση από Parimatch

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε το μεσημέρι του Σαββάτου το χρέος της απέναντι στην προτελευταία Εσπανιόλ, επιβλήθηκε 2-0 με τέρματα των Βαράν και Μπενζεμά, η Μπαρτσελόνα με όργια του Μέσι και το ασύλληπτο τακουνάκι του Σουάρες διέλυσε το βράδυ της ίδιας ημέρας τη Μαγιόρκα.

Για τη Σεβίλλη ένας δρόμος υπήρχε, εάν ήθελε να συνεχίσει να φλερτάρει με την κορυφή και να νιώθουν μπλαουγκράνα και μερένγκες καυτή την ανάσα της. Να περάσει αλώβητη από την Παμπλόνα. Εις μάτην, όμως.

Κόλλησε στο Ελ Σαδάρ. Ο Μουνίρ άνοιξε το σκορ για τους νερβιονένσες έντεκα λεπτά μετά από την έναρξη του ματς, αλλά ο εξαιρετικός Τσίμι Άβιλα ισοφάρισε για τους ροχίγιος στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου.

Έτσι η ομάδα της Ανδαλουσίας έμεινε σε απόσταση μίας νίκης από Ρεάλ και Μπαρτσελόνα, διακόπτοντας το σερί των τριών νικηφόρων παιχνιδιών της.