Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ: Οι κανονιέρηδες έβαλαν τέσσερα γκολ μέσα σε 25 λεπτά

Η Άρσεναλ ήταν υπηρηχητική απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με τέσσερα γκολ μέσα σε 25 λεπτά, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να αποχωρούν από το Μπράμαλ Λέιν από το 16' και έπειτα.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η Άρσεναλ ξεκίνησε το παιχνίδι απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με τον ιδανικότερο τρόπο. Συγκεκριμένα, κατάφερε μέχρι το 25ο λεπτό να προηγείται 4-0. Ο Έντεγκαρντ άνοιξε το σκορ στο 5', αυτογκόλ έβαλκε ο Μπόουγκλ στο 13', ο Μαρτινέλι έκανε το 3-0 στο 15' με τον Κάι Χάβερτς στο 25' να ανεβάζει περαιτέρω τον δείκτη.

Η εικόνα αυτή δεν άρεσε στους οπαδούς των γηπεδούχων. Έτσι, από το 16ο λεπτό με το σκορ να είναι στο 3-0 έφευγαν από το γήπεδο. Μάλιστα, τα κενά στις εξέδρες ήταν εμφανή μετά και το τέταρτο γκολ των κανονιέρηδων.

Θυμίζουμε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην τελευταία θέση της Premier League.