(Viral ΒΙΝΤΕΟ) Ξενερωμένος Μέσι στο ημίχρονο!

Απογοήτευση, ξενέρα, απαισιοδοξία είναι τα συναισθήματα που περιέγραψαν τον Λιονέλ Μέσι στα αποδυτήρια της Μπαρτσελόνα, πριν καν βγει για το δεύτερο ημίχρονο απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου.

Η φωτογραφία του μοναχού, απαρηγόρητου Λιονέλ Μέσι στα αποδυτήρια της Μπαρτσελόνα έγινε viral και αντικατόπτριζε ακριβώς την εικόνα του ιστορικού «στραπάτσου» από τη Μπάγερν Μονάχου. Κι όμως, η σκηνή εκτυλίχθηκε μόλις στα μισά του αγώνα, με το σκορ στο 1-4 και τον αρχηγό των Μπλαουγκράνα να έχει χάσει κάθε όρεξη για να επανέλθει στο χορτάρι και να κυνηγήσει την ανατροπή, ή έστω την αντίδραση.

Μετά τα τέσσερα γκολ σε 31 λεπτά που δέχθηκαν οι Καταλανοί, επικρατούσε η απόλυτη σιγή στις τάξεις τους, στη διάρκεια της ανάπαυλας. Με τον Λίο να δείχνει ξενερωμένος, δίπλα από τους συμπαίκτες του και τον Μαρκ-Αντρέ Τερ Στέγκεν να στέκεται στην είσοδο των αποδυτηρίων, με αχανές βλέμμα μετά το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο, που θα ήταν μόνο η αρχή της πιο ντροπιαστικής βραδιάς στην ιστορία του συλλόγου.